Viyana eyalet milletvekilleri için ant töreni düzenlendi – HaberEvi Tüm Haberler

Viyana Eyalet Sarayı’nda gerçekleşen ant töreninde aralarında Milletvekili Aslıhan Bozatemur’un da bulunduğu 100 kişilik yeni eyalet meclisi, yemin ederek göreve başladı. Yemin töreninde keza 2 Kasım Pazartesi günü Viyana’da gerçekleşen terör saldırısında hayatını kaybedenlerin anısına saygı duruşunda bulunuldu. Viyana Eyalet Meclisinde Avusturya Sosyal Demokrat Partisi (SPÖ), Yeni Avusturya Liberal Partisi (NEOS), Yeşiller Partisi (GRÜNE), Avusturya Millet Partisi (ÖVP) ve Avusturya Serbest Partisi’nden (FPÖ) 100 milletvekili yer alıyor. Eyalet milletvekilliği için SPÖ’nden namzet olup 3571 tercihli oy alarak yeni meclise giren Aslıhan Bozatemur da ant ederek görevine resmi olarak başladı.

“KORONAVİRÜS KRİZİNE YOĞUNLAŞAN KONU BAŞLIKLARIMIZ VAR”

Yemin töreni sonrası DHA Muhabirine açıklamalarda bulunan Viyana Eyalet ve Belediye Başkanı Dr. Michael Ludwig, 11 Ekim seçimlerinin sosyal demokratlar için neşeyle sonuçlandığını söyledi. Yemin törenine ilişkin hitabe yapan Ludwig şöyle konuştu:

“Bugün şehir halkı yönetiminin ve örneğin Aslıhan Bozatemur gibi Viyana Belediye Meclisi üyelerinin ant töreni yapıldı. Kendisi daha önce benim de geldiğim Florisdorf’da ilçe yönetiminde etkinlik gösteriyordu. Her Tarafta seçilen Viyana Belediye Başkanı olarak çok sayıda yeni Belediye Meclisi Üyesi ile yeni gelecek programını görüşeceğim için çok mutluyum. Bilhassa koronavirüs (Covid-19) krizinin etkileri üzerinde yoğunlaşan konu başlıklarımız var. Konularımızın arasında sağlık durumu sektörünün güçlendirilmesi, ekonomiye, meslek piyasasına ve eğitim sistemine olan etkiler de var. Geleceğin iklim değişiminden dijitalleşmeye değin büyük konuları da programımıza aldık. Dünyada en yaşanılabilir şehirlerden biriyiz ve bu itibarımızı gözetmek istiyoruz. Zorlama şartlar aşağıda daha fazla yerini belirlemek istiyoruz ki, kökenleri veya oy verdikleri partiden veya dini inancından bağımsız olarak insanların birlikte yaşayabilsin. Bu birlikte yaşama imkanı da benim için fazla önemlidir.” İfadelerini kullandı.

BOZATEMUR: FAZLA ÖNEMLİ BİR ATAMA VE MESULIYET

Milletvekili seçilen Aslıhan Bozatemur ise yaptığı açıklamada, “Kendi şahsım adına fazla mutluyum. Beni destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum. Partime fazla teşekkür ediyorum, beni tercih ettiği için. Bağlı ki çok manâlı bir tahsis, bir yükümlülük aldık. Bu sorumluluğu da en iyi şekilde, en olumlu şekilde, en beklenildiği şekilde yapmak için en üstün çabamı harcayacağım” dedi.

 

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir