Ukrayna’da olgu sayısı rekor artış – HaberEvi Tüm Haberler

Ukrayna Bakanlar Kurulu, koronavirüs (Covid-19) salgınıyla çaba zarfında uygulanan tedbirlerin süresinin 31 Temmuz’a değin uzatılmasına karar verdi. Karantina daha önce 22 Haziran’a değin uzatılmıştı.

Ülkede son bir haftada 4 bin 853 yeni koronavirüs vakası tespit edildiğini, bunun salgının başından bu yana kaydedilen en yüksek rakam olduğunu bildiren Başbakan Denis Şmigal, vaka sayısındaki artışa yan olarak bazı bölgelerde karantina uygulamalarının sertleştirilmesi ihtimalinin de gündemde olduğunu söyledi. “Halkın karantinadan yorulduğunu anlıyoruz, fakat tehdit ortadan kalkmadı” diyen Şmigal, salgınla mücadelede, kısıtlayıcı önlemlerin süresini uzatmaktan daha etkin bir yöntem olmadığını vurguladı.

UKRAYNA’DA SON ŞART

Ukrayna’da son 24 saatte 758 yeni koronavirüs vakası kaydedildi. Böylece toplam olgu sayısı 33 bin 234’e yükseldi. Ülkede şu ana kadar virüs kaynaklı 943 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Ukrayna, 15 Haziran’dan itibaren tanıdık olmayan ülke vatandaşlarına sınırlarını bitmiş açmıştı. Türkiye ile Ukrayna arasında tarifeli uçak seferlerinin 1 Temmuz’da başlaması bekleniyor.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir