Ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? Tabletler ne vakit dağıtılacak? İşte son dakika gelişmeleri… – HaberEvi Tüm Haberler

Milli Eğitim Bakanlığı 500 bin tablet başvurusu ile ilgili teferruat tablet desteğinden yararlanmak isteyen öğrenciler ve velileri tarafından araştırılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde uzakta eğitimi süren öğrencilere destek olmak içini ilk etapta 500 bin tablet dağıtımı gerçekleştirileceği müjdesi gelmişti. Bakan Selçuk bugün konuya ilişkin son dakika açıklamasında bulundu…

500 BİN TABLET DAĞITIMI NE SÜRE?

Bakan Selçuk’un bugün yaptığı yorumlama şöyle: Bir Takım ihtiyaçları da dikkate alıyoruz kuşkusuz bunlardan biri de tablet ihtiyacı. Çocuklarımızın esas mecrası kuşkusuz EBA TV. İhtiyaç duyulan bütün müfredatı karşılıyor. Eğer kaçırırlarsa kesinlikle tekrarını izleyebilirler. Ve bu tabletlerin dağıtımıyla ilgili kriterler doğrultusunda tabletlerin dağıtımı bu haftadan itibaren başlıyor ve peyderpey devam edecek.

13 bine yakın EBA destek merkezini hayata geçirdik. Bundan sonraki süreçte her türlü sağlık kuralına uyarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Salgının seyrini dikkate alıp çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

TABLET BAŞVURUSU OLACAK MI?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada tabletlerin İl Ulusal Eğitim Müdürlükleri ve okullar kadar belirlenen çocuklara verileceğini ifade etmişti. böylece tablet desteğinden faydalanmak isteyen kişilerin İl Milli Eğitim Müdürlükleri ya da okullardan bilgi alması gerekiyor.

 

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir