Trump’tan İran’a yeni yaptırım mesajı – HaberEvi Tüm Haberler

Hafta sonu tatili için gittiği New Jersey’de basın toplantısı aranjör Trump, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

BMGK’da cuma günkü “İran’a tabanca ambargosunun uzatılmaması” kararı için “bunu bekliyorduk” yorumunu yapan Trump, “Buna karşı tepki olarak yaptırımlar getireceğiz. Bunları önümüzdeki hafta göreceksiniz.” ifadesini kullandı.

Trump hem, konuyla ilgili olarak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in videokonferans toplantısı önerisine katılmayı da şimdilik düşünmediğini sözlerine ekledi.

Cuma günü yapılan oylamada BMGK, İran’a karşın tabanca ambargosunun uzatılmasını istek eden ABD’nin önerisini kabul etmemişti.

Edward Snowden’a affa yeşil ışık

öte taraftan, bir soru üstüne Trump, Amerikan devletine ait sıcacık bilgileri sızdırdığı iddiasıyla aranan Edward Snowden’ı affedebileceği konusunda kapıyı açık bıraktı.

Trump, “Snowden’a affetme çıkaracak mısınız?” şeklindeki soruya, “Bu konuyla ilgilenmeye başlayacağım. Hem sağ keza de soldan her kesimde Snowdan konusunda bir bölünme var.” diye cevap verdi.

resmi gizli bilgileri sızdırdığı iddiasıyla aranan Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ve ABD Ulusal Emniyet Ajansının (NSA) eski çalışanı Edward Snowden, 2013’ten beri geçici oturma izniyle Rusya’da yaşıyor ve Fransa’nın kendisine iltica hakkı vermesini istiyor.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir