Testi fazla temsilci sayısı 100 | Video – HaberEvi Tüm Haberler

Çoğalan koronavirüs vakaları Türkiye Büyük Halk Meclisi’nde de gündemde. Genel Kurul çalışmaları, bununla beraber Plan Bütçe Komisyonu toplantıları nedeniyle yılın en yoğun günlerini geçiren Türkiye Büyük Ahali Meclisi’nde virüs önlemlerinin arttırılmasın kararlaştırıldı.

Buna kadar Türkiye Büyük Ahali Meclisi yerleşkesi ve eklentilerine girişlerde Pazartesi gününden itibaren HES Kodu uygulamasına geçilecek.Mİlletvekillerinin ziyaretçileri Genel Kurul çalışmalarının yapılmadığı günler için randevu istek edebilecek. Randevu bahşedilen ziyaretçilere girişte HES Kodu doğrulaması yapılacak ve “Risksiz” bilgisi ardından girişine onay verilecek. Ayrıca ileri tarihli veya tekrarlı girilmiş olan randevu taleplerinde ziyaretçilere antre noktalarında HES Kodu doğrulaması yapılacak.

bu vesileyle Meclis Sağlık Durumu Komisyonu da Recep Akdağ Başkanlığında koronavirüs gündemiyle görüşme ve o toplantıda , Meclis’te Kovid-19 salgınına karşısında alınacak tedbirleri masaya yatırıldı.

Toplantıda öneriler de gündeme geldi. Meclis restoranlarının kapatılması sadece kapalı olarak servis yapılması, çay servisinin kaldırılması, seçim bölgelerine dışarı giden vekillere dönüşte deneme yapılması, alıştırma saatlerinin kısıtlanması önerildi.

Hem Meclis’te tansiyonun yükselmesine yol açtığı kavga yaratan düzenlemelerin de meclis gündemine getirilmemesi istendi. Genel Komite ve komisyonlarda konuşmaların maskeli yapılması da öneriler arasındaydı

Toplantıda her parti grubundan bir temsilcinin yer aldığı bir “Kovid-19 Heyeti” oluşturuldu. Heyet TBMM’de alınması gereken önlemlere ilişkin bir mutabakat metni hazırlayacak.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir