Tekin: CHP özeleştiri kültürünü kaybetti | Video – HaberEvi Tüm Haberler

Partisinin özeleştiri kültürünü kaybettiğini söyledi, CHP topluma umut olacak bir çerçeve ortaya koymaktan uzaklaşıyor dedi. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin Özgürlük gazetesine çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

Siyasi kurumlara güven kaybı yaşandığını belirten Tekin, kesin olmayan seçmenin oyunun git gide arttığını söyledi ve ekledi. “CHP’nin en enerjik yanlarından bir adam başına, özeleştiri kültürüdür. Bugün ne yazık oysa özeleştiri mekanizmalarında yaşanan problemler nedeniyle sorunları saptama etmekte zorlanıyoruz ve oyumuzu arttıracak, topluma umut olacak bir çerçeve ortaya koyamıyoruz.”

Tekin CHP Kurultayında yapılan İkinci Yüzyıla Çağrı Bildirgesi’ne de değindi. Bildirgenin topluma anlatılamadığını böylece beklenen etkiyi yaratamadığını söyledi.

Gürsel Tekin, gündemdeki reform sürecine ve 4 partinin karşılıklı anayasa çalışması yaptığı iddialarına ilişkin de net konuştu “Tüm partiler bu konuda bir araya gelmeli” dedi.

Gençlerin siyasette olması gerektiğini açıklayan Tekin, Siyasi Partiler Yasası’nın değişmesi gerektiğini ve özgürlükçü bir reform gündemine ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir