Son dakika… Yüz yüze eğitim genişliyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verip açıkladı | Video – HaberEvi Tüm Haberler

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki kabine toplantısı, saat 16.00’da başladı. Gündem yoğun, koronavirüs ile mücadeleden eğitime, Dağlık Karabağ’daki ikinci ateşkesten Doğu Akdeniz’deki son gelişmelerin görüşüldüğü toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından satır başları şu şekilde;

Doğu Akdeniz’i kapsayan tesir alanı mücadelesinde Türkiye’nin gösterdiği duruşa Kıbrıslı Türkler de sahip çıkmıştır.

Tüm Kıbrıslı kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Sayın Tatar’a Cumhurbaşkanlığı görevinde başarılar diliyorum. Türkiye tüm imkanları ve gücüyle Kıbrıs Türkü’nün yanında yer almaya devam edecektir.

Fatih gemimizin Tuna-1 kuyusundaki sondajlarında çalışmalarını tamamladı. Fatih Sakarya gaz sahasındaki Türk Ali 1 kuyusunda sondajlara başlayacak. Bir asrı aşkın süredir hidrokarbon kaynaklarına arayışını sürdüren Türkiye nihayet sonuç elde edebilmiştir. Pekçok toplumun böylesine ağır maliyetle elde ettiği zenginliğe bizim çalışarak, emek vererek, alın teri dökerek sahip oluşumuz minimum kaynağın kendisi değin önemlidir.

Gazın sisteme verilmesiyle milletimiz bu hizmete daha ekonomik ulaşma imkanı elde edecektir. Buradan elde edilecek kazancın her kuruşu yine milletimiz için harcanacaktır.

Dün İbn-i Haldun Üniversitesi’ne ait külliyenin açılışı münasebetiyle bu siyaset bilimci, devlet adamını hayırla yad etme imkanını bulduk. İbn-i Haldun’un 600 yıl önce ‘coğrafya kaderdir’ analizi asırlara sari bir sözün önemini ortaya koyar.

Türkiye bir yanı Avrupa’ya bir yanı Asya’ya bir yanı Afrika’ya uzanan kıtaları birbirinden ayıran Akdeniz ve Karadeniz gibi iki kadim coğrafyayı birbirine bağlayan tam merkezde yer alıyor.

Doğu Akdeniz’de haklarımızın gasp edilmesine boyun eğmedik eğmeyeceğiz..

‘AZERBAYCAN HALKININ YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesine tüm kalbimizle ve imkanlarımızla takviye verdik, vereceğiz. Azerbaycan halkının yanına olmaya devam edeceğiz. Coğrafyanın bize yüklediği hiçbir sorumluluktan kaçmadık, kaçmayacağız.

Gerektiğinde canımız pahasına sahip çıktığımız bu coğrafyadan bizi tasfiye etme hayallerinden vazgeçmeyenlere daha çok kabuslar yaşatacağız.

Ülkemizin, yaşadığı kimi sıkıntılara karşın krizlerden olumlu yönde ayrıştığını, izan ve vicdan sahibi cümbür cemaat kabul ediyor.

Girdiğimiz mücadelelerden başarıyla çıktıkça bölgemizle birlikte dünyaya umut aşılıyor, umut veriyoruz. Bu tablo birilerini rahatsız ediyor.

(Darbe iması tartışmaları) Artık bu ülkede kimsenin vesayeti milli iradenin üzerine çıkarmaya demokrasiyi tankların aşağı çiğnetmeye gücü yetmeyecektir. Tek ümitleri dıştan gelecek destektir. Takviye bekledikleri yerler artık kendi canlarının derdine düşmüştür bunu böyle bilsinler bekledikleri fiziksel desteği bundan böyle bulamazlar.

Biz menzilimizden sapmadık, ana yolumuzu hep açık tuttuk, gelecek vizyonunu şekillendirmeye çaba ettik.

Ulaşım araçları ilk önce almak üzere çok sayıda insanın bir arada olduğu mekanlarda denetimler etkin bir şekilde sürdürülecektir.

YERLİ AŞI AÇIKLAMASI

Yerli aşı çalışmalarında, iki hafta içinde insan üstünde deneme safhasına ulaşılacağı görülüyor. Hedefimiz, önümüzdeki bahar aylarına değin aşı meselesini ayrıntılarıyla çözmektir.

YÜZ YÜZE EĞİTİM GENİŞLİYOR

Ortaokularda 5. sınıflarda liselerde 9. sınıflarında yüz yüze eğitim faaliyetini 2 Kasım’da başlatıyoruz. 

Lisans seviyesindeki öğrencilerimiz için Stajyer Tahlilci Burs Programı’nı başlatıyoruz. Lisans eğitiminin her seviyesindeki 1000 gencimiz, TÜBİTAK Enstitülerinde ya da TÜBİTAK kadar desteklenen araştırma projelerinde görev edinmek suretiyle bu programdan yararlanabilecek. 

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir