Son dakika: Müteahhite ‘çifte satış’ davası! İş insanı şoka girdi, meşhur oyuncu da mağdur… – HaberEvi Tüm Haberler

Bakırköy Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’nde açılan dava dosyasına tarafından, meslek insanı Sedat Morgül (42), yatırım amaçlı daire almaya karar verdi. Morgül, yaptığı araştırma sonrası, Metin Uçar’ın (49) sahibi olduğu Uçarlar Yapı’nın bir projesinde karar kaldı. Üç bloktan oluşan toplam 220 dairelik projenin yüzde 95’inin bittiğini gören Morgül, fiyatı da yerinde gelince, 4 daire almaya karar verdi. Morgül, 1+1 şeklindeki 4 daireyi 660 bin liraya satın aldı.

İş insanı Morgül, ödemenin yarısını peşin, yarısını çek olarak yaptı. Elinde arsa tapusu yer alan Morgül bir vakit sonradan, internette gördüğü bir ilanla şoke oldu. Sahibi olduğu dairelerden birinin satışa konulduğunu gören Morgül, ilanın sahibi ile temasa geçti. Anılan daireyi satışa çıkaran ismin ise, bir dönem izlenme rekorları kıran ‘Arka Sıradakiler’ dizisinde ‘Yadigâr’ karakterini canlandıran Temmuz Karikutal (33) olduğu anlaşıldı.

Morgül, Karikutal ile temasa geçti ve ikili yüz yüze görüştü. Her iki isim, ellerindeki tapu ve sözleşmeleri karşılaştırdı. Durum kısa sürede anlaşıldı. Aynı daire iki farklı kişiye birden satılmıştı. İlk şoku atlatan Morgül, diğer daireleri ile ilgili araştırma yapmaya başladı. Morgül, parasını ödediği dairelerden birinin daha diğer bir firmaya satıldığını öğrendi.

Şirket yetkilileri ile de görüşemeyen Morgül soluğu savcılıkta aldı. Satmak sözleşmesi imzaladığı şirketin yetkilileri hakkında kabahat duyurusunda bulundu. Yürütülen soruşturma sonrası müteahhit Metin Uçar ile annesi H. Uçar hakkında 3 yıldan 10 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı. Davanın ilk duruşması geçen Eylül sonunda görülürken, Metin Uçar’ın diğer bir suçtan cezaevinde olduğu anlaşıldı. Duruşma, ikinci duruşma için önümüzdeki Ocak ayı ortasına gün verdi. Konu ile ilgili görüşünü elde etmek üzere aradığımız Uçar’ın avukatından ise dönüş olmadı

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir