Son Dakika! Mikrofon açık kaldı, Alman bakanın Türkiye sözleri ifşa oldu | Video – HaberEvi Tüm Haberler

Almanya, Türkiye ve Yunanistan aralarında yaşanan Doğu Akdeniz krizinde aracılık yapmaya devam ediyor. Alman Dışişleri Bakanı Heiko Mass geçtiğimiz gün hem Ankara hem de Atina’ya artan bir şekilde temaslarda bulunmuş ve krizin iki ülke arasında diyalog aracılığıyla çözülmesi için görüşmeler gerçekleştirmişti.

Avrupa Birliği (AB) savunma bakanlarının Almanya’nın başkenti Berlin’de yaptığı gayriresmi toplantıda da Doğu Akdeniz’deki Türkiye-Yunanistan gerilimi gündeme geldi.

Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer ve AB Dış İlişkiler ve Emniyet Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell toplantıda basın mensuplarının sorularını cevaplamak üzere basın mensuplarını önüne geçti.

Ancak ikili soruları cevaplamadan önce kendi aralarında konuşurken açık kalan mikrofon yüzünden konuşmaları duyuldu ve Doğu Akdeniz’de yaşanan gerginlikle ilgili sözleri herkes tarafından duyuldu.

Yayınlanan görüntülerde Josep Borrell’in Kramp-Karrenbauer’e Türkiye ve Yunanistan arasındaki gerginlikle ilgili görüşmeleri kastederek ‘Nasıl geçti?’ diye sorduğu duyuldu.

Kramp-Karrenbauer ise Borrell’in sorusunu ‘Zorluydu. Yunan tarafıyla olan görüşme daha basit geçti ancak Türkiye tarafıyla olan röportaj çok zorlu geçti.’ Şeklinde yanıtladı.

Josep Borrell ise bu cevabın üstüne ‘Türkiye, Atina ve Mısır arasındaki uzlaşma yüzünden epeyce şahlanmış. Yunan tarafının kesin olmayan olduğunu düşünüyorlar.’ cevabını verdi.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir