Son dakika: MEB açıkladı: 2 Kasım okullar açılıyor mu? 2 Kasım hangi sınıflar açılıyor? – HaberEvi Tüm Haberler

Koronavirüs süreci tüm Dünya’da etkisini artırarak devam ediyor. Türkiye’de okullar uzak eğitime geçmişti. Ulusal Eğitim Bakanlığı aşamalı olarak okulları açma kararı aldı. Geçen haftalarda birçok derslik yüz yüze eğitime başlamıştı. Peki ama 2 Kasım’dan itibaren hangi sınıflar açılacak?

2 Kasım’da hangi sınıflar açılacak?

Corona virüsü sebebiyle Dünya’da ve Türkiye’de çoğu sınıf için okullar çözülmüş durumda olsa da bir takım sınıflar hala eğitimlerini yalnızca EBA TV üzerinden yapabiliyor. Bakanlıktan yapılan açıklamaya kadar 2 Kasım’da 5. ve 9. sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başlayacak. Buna kadar; resmi ve özel ortaokul 5. sınıflarda haftada 2 gün toplam 12 ders saati ( 2 gün, 6+6), imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün toplam 14 ders saati (2 gün, 7+7 ) uygulanacak. Lise 9. sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati (2 gün, 8+8) yapılacak.

6, 7, 10 ve 11. sınıflar ne zaman açılıyor?

Türkiye’de okullar öncelikle okul öncesi ve 1. sınıflar için açılmıştı. Bakanlığın yayınladığı ders saatleri ve yönergesi doğrultusunda açılan okullara, daha sonrasında 2, 3, 4, 8. ve 12. sınıflar gitmeye başladı. 2 Kasım’da 5. ve 9. sınıfların okula başlamasıyla birlikte sadece 6, 7, 10 ve 11. sınıflar yüz yüze eğitime başlamamış olacak. Kalan sınıflar için okulların 23 Kasım’da açılacağı tahmin ediliyor.

 

 

 

 

 

 

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir