Son dakika kreşler ve anaokulları kapanacak mı? MEB duyurdu! | Video – HaberEvi Tüm Haberler

Kreşler ve anaokullarının durumlarına ilişkin Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan izah etme geldi. Bakan Selçuk “olumlu bir haber yansıyacak” diyerek gün içerisinde bilginin okullara geçileceğini duyurmuştu, o açıklama geldi.

ANAOKULLARI VE KREŞLER KAPANMAYACAK

MEB’den yapılan açıklamada “Resmi ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı ve dilekçe sınıflarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir.” denildi. Buna göre anaokulları ve kreşler kapanmayacak.

5fb78c1779da3e1a1882b81d

BAKAN SELÇUK İLK SİNYALİ VERMİŞTİ

Konuya ilişkin manâlı direktifler yapan Bakan Selçuk, “Çalışan annelerin mektep öncesi kurumlarına çocuklarını verebilmeleri konusunda olumlu bir haber de yansıyacak diye düşünüyorum. Onunla ilgili incelemeler devam ediyor. Gün içinde bütün milli eğitim müdürlüklerine, okullara bilgiyi geçmiş oluruz.” demişti.

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklamalarında yer alan bilgilere kadar kreşler ve anaokullarının istisna dahilinde yer alması bekleniyordu. Beklenen tanımlama geldi ve anaokulları ile kreşlerin 5 gün yüz yüze eğitime devam edecekleri bilgisi paylaşıldı.

Şimdiye değin yapılan sınavların da tamamının geçerli olacağını bildiren Bakan Selçuk, 8 ve 12. sınıflarla ilgili olarak da “Önümüzdeki hafta çocukların lehine bir takım çalışmalar yapılacak” ifadelerini kullandı.

 

 

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir