Son Dakika! Kastamonu’da bir köy küle döndü | Video – HaberEvi Tüm Haberler

Kastamonu büyük kasaba merkezine 54 kilometre uzaklıktaki 14 haneli Tepeharman köyü alevlere teslim oldu. Gece saatlerinde köyde Satı Hebipoğlu’na ait evde birincil belirlemelere tarafından elektrik kontağından yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle gelişen alevler, kısa sürede çevredeki evlere de sıçradı.

İhbar üzerine köye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Gökyüzünü aydınlatan alevler kilometrelerce uzakta görüldü. 1 cami ve 10 evin zarar gördüğü yangınla ilgili itfaiye ekipleri söndürme çalışmalarını sürdürüyor.

VALİ ÇAKIR: YANGIN DENETIM ALTINA ALINDI

Kastamonu Valisi Avni Çakır, köye gelerek yangın hakkında veri aldı. Yangının elektrik kontağından çıktığının tespit edildiğini bildiren Çakır, “Kısa sürede yangın öteki evlere sıçradı orman ve itfaiye gibi söndürme ekipmanlarımız, buraya intikal edene dek maalesef 10 ev ve caminin çatısına sıçradı. Şu an itibariyle 10 evimiz tamamen yandı. Camimizin çatısı yandı.” dedi.

En büyük tesellilerinin can kaybının olmaması olduğunu vurgulayan Çakır, şunları kaydetti:

“Allah’a şükür ki herhangi bir can kaybımız değil. Yanan evlerden 5 adam başına boştu. 5 tanesinde vatandaşlarımız ikamet ediyordu. İkamet eden vatandaşlarımızı birincil etapta akrabalarının yanlarına yerleştirdik. Şu an herhangi bir mağduriyet söz konusu değil. Yarın sabah itibariyle hem hayvanları hem de kendilerine yeni konutlar yapana değin kullanacakları uygun alanları planladık. Kullanılmayan kamu binalarını tayin ettik. Okulumuzu ve camimizi de muhakkak bir zaman tahsis edeceğiz. Devlet olarak vatandaşlarımızın yarasını en kısa sürede saracağız.”

Çakır, yangının yoklama altına alındığını kaydetti.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir