Son Dakika: Hatay Valisi açıkladı: Amanoslar’da PKK terör örgütü kalmamıştır | Video – HaberEvi Tüm Haberler

Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın terör saldırısı girişimi hakkındaki açıklamaları şöyle:

18 Ekim tarihinde güvenlik birimlerimiz tarafından yapılan operasyonlarda 4 terörist etkisiz ülkü getirilmiş, 19 ekim’de bir terörist ölü, bir terörist sağ ele geçirilmişti. Sağ olarak yakalamış olduğumuz terörist, HDP Muş milletvekilinin oğlu Yoldaş Selim Çelik, bugün itibariyle tutuklanmıştır. İstihbarat birimlerimizin yaptığı araştırmalar neticesinde, 4 karakter grubun iki parti halinde paramotor diye tabir edilen bir aletle amanos dağına indiklerini tespit ettik.”

“PKK TERÖR ÖRGÜTÜ AMANOS DAĞLARI’NDA İMHA EDİLMİŞTİR”

Güvenlik birimlerimizce 19 Ekim’deki operasyonda bir terörist öldürülmüş, biri sağ ele geçirilmişti, bugün itibariyle diğer gruptan iki teröristin yeri tespit edildi. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne emrindeki Hava Kuvvetleri unsurunca sabah saatlerinde teröristlerin bulunduğu noktalar sabahleyin saatlerinde vuruldu. Bugün İskenderun’a inen bu iki terörist, Amanoslar’da sıkıştırılınca kaçmayı seçim eden teröristlerdir. İlk etapta Payas’ta bir temas sağlandı, sonradan İskenderun’da bir terörist imha edildi ve kendisini de o esnada patlattı, ikinci terörist tekrar güvenlik birimlerimizin takibi sonucunda etkisiz ışık halkası getirildi. Bugün İtibariyle Amanos Dağlarında PKK Terör Örgüt İmha Edilmiştir. Emniyet birimlerimizi tebrik ediyorum.

Herhangi bir can kaybımız olmadan operasyonu sevk ve yöneticilik ettiler, bir kaç hafif yaralımız var. Bunların herhangi bir yaşamsal tehlikesi bulunmamaktadır.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir