Son dakika… Halil Sezai terhis edildi | Video – HaberEvi Tüm Haberler

Anadolu 12. Asliye Canice Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Halil Sezai Paracıkoğlu Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi’yle (SEGBİS) bağlanırken, müşteki Hüseyin Meriç ile taraf avukatları katıldı. Duruşma Halil Sezai’nin savunmasının alınmasıyla devam edildi.

TAHLİYE EDİLDİ

Tuzla’da 67 yaşındaki komşusunu darp ettiği iddiasıyla 5 bambaşka suçtan 13 yıl 10 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Halil Sezai davasında karar çıktı. Sezai 1 sene 11 ay 17 gün hapis cezasına çarptırıldı. Halil Sezai’nın kararla birlikte tahliyesine hükmedildi.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı göre yürütülen soruşturma sonucu hazırlanan iddianamede, 15 Eylül 2020 tarihinde saat 08.30 sıralarında Tuzla’da güvenilmez Halil Sezai ile müşteki Hüseyin Meriç arasında kavga yaşandığı belirtildi.  

İddianamede müşteki Hüseyin Meriç’in ifadesine atfen, Halil Sezai’nin elinde odun ile müştekinin ikamet ettiği konuta girerek, “Seni öldürmeye geldim” diyerek tehdit ettiği, müştekiye vurduğu, bunun üstüne koşarak evin dışına çıktığı bahis edildi.

Halil Sezai’nin müştekinin evine girdiği yönündeki iddiayı kabul etmediği kaydedilen iddianamede, “Olay günü taraflar arasında gürültü yapma meselesi yüzünden kavga yaşandığı, bu tartışma sırasında kesin olmayan Halil Sezai’nin müşteki Hüseyin Meriç’e hitaben elinde yer alan takriben 30 santimlik takoz ile korkutma ettiği, küfür ve hakaret ettiği, takoz, tekme ve yumruk ile yaraladığı, müştekinin kolay tıbbi müdahale ile giderilecek şekilde yaralandığı” kaydedildi.

Halil Sezai’nin Hüseyin Meriç’e ait konuta izinsiz bir şekilde, yasal olmayan bir hedef için girdiği, burada kaldığı, ikametin kapısında kapalı konumda yer alan sinekliğe zarar verdiği, Hüseyin Meriç’in dıştan çıkması üstüne kendisinin de bir vakit sonradan açık havada çıktığı kaydedilen iddianamede, şüphelinin, “Alenen hakaret”, “Ev dokunulmazlığını ihlal”, “Silahla kasten yaralama”, “Silahla korkutma” ve “Mala zarar verme” suçlarından 3 sene 7 ay 15 günden 13 yıl 10 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması isteniyor.

 

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir