Son dakika haberleri: Muhittin Haşere’in son durumu ne? Muhittin Haşere uyandırıldı mı? – HaberEvi Tüm Haberler

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısıyla yoğun bakımda tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Haşere’in sağlık durumunun iyiye gittiği bildirildi.

Hastane yetkilileri, Başkan Böcek’in yoğun bakımdaki peşine düşüp takip ve tedavisinin devam ettiğini, afiyet durumunda kötüye dışarı giden bir durumun bulunmadığını belirtti. 

Muhittin Haşere uyandırıldı mı?

Cihaza bağlı olan Haşere’in, “Uyandırıldığı” haberlerinin gerçeği yansıtmadığı ve şu lahza için uyandırılmasının söz konusu olmadığı vurgulandı.

Böcek’in sağlık durumunun geçen haftaya kadar fazla daha iyi olduğu, ayrı olarak yalnızca ECMO cihazından ayrıldı kaydedildi.

36 gündür yoğun bakımda

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Haşere, sosyal ağ hesabından 17 Ağustos’ta yaptığı paylaşımla Kovid-19 deneme sonucunun pozitif çıktığını duyurmuş, herkese maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyması için uyarıda bulunmuştu.

Hastanede takibi yapılan Haşere, sıhhat kötüleşince 7 Eylül’de yoğun bakım ünitesine küskün, 24 Eylül’de de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilmişti.

Akciğerlerindeki rahatsızlık sebebiyle solunum kaslarında sorun oluşan Böcek’e daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi (nefes borusuna delik açılması) uygulanmıştı.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir