Son dakika haber… Sosyal medyada ‘Işık’ polemiği! Tepkiler peş peşe geldi | Video – HaberEvi Tüm Haberler

Anayasa Mahkemesi (AYM) Üyesi Engin Şimşek’ın Twitter hesabından ‘Işıklar yanıyor’ diyerek paylaştığı AYM fotoğrafı, polemik konusu oldu. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Bu saçma ve ucuz trollüğe önce AYM Başkanı ve öteki AYM üyeleri dur demelidir. AYM üyesi olmuş birinden devlet adabı, yargıç ağırlığı ve ciddiyeti ummak hakkımız. Bu imalı ifadenin ne aramak olduğunu bilmiyor muyuz? Bu ne saçmalık, kendinize gelin” sözleriyle tepki gösterdi.

AK Parti kanadından bir diğer tepki de AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş’tan geldi. Muş, “Anayasa Mahkemesi üyesinin korkutma iması taşıyan ‘AYM’nin ışıkları yanıyor’ sözlerini kınıyoruz. Hiçbir kurum veya birey, milli iradeye gözdağı veremez. Jüristokrasi heveslilerine bu insanlar fırsat vermez” diyerek Engin Şimşek’ın paylaşımını eleştirdi.

ADALET BAKANI GÜL: IŞIKLARI MİLLET AÇAR, MİLLET KAPATIR

Hak Bakanı Abdulhamit Gül açıklamasında “Vesayet özlemi içinde olanlar, hukuk namına konuşma ehliyetini yitirirler. Işıkları Ahali açar, Ahali kapatır.” dedi. 
 
AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK: DEMOKRASİMİZİ KİMSE TEHDİT EDEMEZ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamasında “Demokrasimizi kimse tehdit edemez. Bir Tüzük Mahkemesi üyesi Türkiye’nin “HUKUK GÜVENLİĞİ”ni ihlal edemez. Cunta ağzıyla konuşanların anayasal düzenimizi gaye almasına müsaade etmeyeceğiz. Darbeci zihniyetin kurumlarımızda olmasına dayanma edemeyiz.

Türkiye’nin demokrasiyi korumakla görevli kurumları görevlerinin başındadır. Demokrasimiz her türlü tehditten daha güçlüdür. Demokrasimizi koruma konusunda kararlılığımız kesindir. Milletimiz adına demokrasimizi korumaya yeminliyiz. 

AYM, kendi üyesinin Anayasal düzeni lağveden darbeci bir tarihe atıf yapmasına müsaade etmemelidir. Bir AYM üyesinin anayasal düzeni tehdit etmesi hukuksuzluktur.” ifadelerini kullandı. 

İÇİŞLERİ: IŞIKLARIMIZ HİÇ SÖNMÜYOR

ÖTE YANDAN, İçişleri Bakanlığı’nın Twitter hesabından da ‘Işıklarımız hiç sönmüyor’ başlıklı fotoğraflar paylaşıldı. İçişleri Bakanlığı’nın Ağrı’da 6 teröristin etkisiz ışık halkası getirildiği açıklaması da bu konuya atıfta bulunularak, “Işıklarımız yanmaya devam ederken, Sancı Doğubayazıt kırsalında, Yıldırım- 3 Operasyonu kapsamında; İl Jandarma Komutanlığına yan Jandarma Komando ve JÖH birliklerince başlatılan ve aralıksız Hava Kuvvetleri destekli operasyonda 6 terörist etkisiz hale getirildi” şeklinde kamuoyuna duyuruldu.

İŞTE O PAYLAŞIM

5f861a9279da3e0bac2cb745

PEŞ PEŞE TEPKİLER

5f861da279da3e0bac2cb75a

5f861aa679da3e0bac2cb749

5f861d0279da3e0bac2cb758

5f861aa579da3e0bac2cb747

5f861aa679da3e0bac2cb74b

 

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir