Son Dakika! Fransa Cumhurbaşkanı Macron gazeteciyi azarladı | Video – HaberEvi Tüm Haberler

Fransa Lideri Macron, Hizbullah lideri ile yaptığı görüşmenin detaylarını yazan gazeteciyi böyle azarladı.

Liman patlamasının gerisinde Lübnan’ı ikinci kere ziyaret eden Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, hükümet kurma çalışmaları dahilinde Hizbullah lideri Muhammed Raad ile de görüştü. Bu görüşmeye ilişkin detayları Le Figaro gazetesi için yazar muhabiri Georges Malbrunot, Macron’un Hizbullah lideri Raad’a “Sizinle çalışmak istiyorum lakin Lübnanlı olduğunuzu ispatlayabilir misiniz?” diye sorduğunu yazdı. Hizbullah’ın İran’a dayalı bir gündemi olduğunu açıklama etti.

Haberin gerisinde Macron, Melbruno’ya kalabalığın içinde sesini yükseltti ve neredeyse azarladı. “Konunun hassasiyeti açısından yaptığınız sorumsuzca. Fransa ve buradaki ilgililer açısından da sorumsuzluk ve gazetecilik etiğine tutarsız. Gazetecileri savunduğumu biliyorsunuz, defalarca savunacağım. Size açık konuşuyorum. Yaptığınız yanlış ve profesyonel yok” dedi.

Olayın peşinde açıklama yapan muhabir Melbruno tepkiye şaşırdığını belirtirken, Elysee Sarayı yetkilileri Macron’un haber konusunda bir takım bilgileri düzeltme fırsatı verilmemesine tepki verdiğini açıkladı.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir