Son dakika… Devlet Erkanı Anıtkabir’de | Video – HaberEvi Tüm Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Aslanlı Yol’un başındaki yerini almasının gerisinde başlayan törende, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, yüksek yargı organlarının başkanları, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve güç komutanları da Aslanlı Yol’dan geçerek, mozoleye çıktı.

Erdoğan’ın, üzerinde ay yıldız yer alan çelengi Atatürk’ün mozolesine bırakmasının arkasında, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

5f9a7f57214ed82148eb8037

Sonra Erdoğan ve beraberindekiler, Misak-ı Milli kulesine geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Aziz Atatürk; Cumhuriyetimizin 97’inci sene dönümüne kavuşmanın mutluluğunu yaşadığımız bu özel günde bir defa daha huzurunuzdayız. Zatıalinizi ve Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını, milletimizin istiklali ve istikbali uğrunda gözlerini kırpmadan şehadete koşan aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

5f9a7f75214ed82148eb803a

Bize emanetiniz olan Cumhuriyeti ileriye taşımak, hedefleri ve hayalleriyle buluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Türkiye bugün demokrasiden özgürlüklere, savunmadan ekonomiye, sağlıktan dış politikaya değin her alanda başarıdan başarıya koşmaktadır. Ülkemizin önünü kesmeye karşın içeriden ve dıştan gelen saldırılar çaba azmimizi güçlendirmekte, kararlılığımızı daha da artırmaktadır. Zaferlerle batmış şanlı mazimizden cesaret alarak birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde müşterek geleceğimize içten yürümeye devam edeceğiz. Ruhun şad olsun.”

Törenin ardındaki, Anıtkabir vatandaşların ziyaretine açıldı.

5f9a80b1bf214418b8ec45e0

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir