Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘ekose ceketleri’ Alman gazetesinde – HaberEvi Tüm Haberler

Die Welt gazetesinde, ‘Erdoğan’ın kazanan ceketi moda dünyasını nasıl etkiliyor?’ başlıklı bir yazı yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘ekose desenli ceketlerini’ konu bölge yazıda, çoğu ülkede olduğu gibi Türkiye’de de koyu ve tek renk ekip elbiseler norm olarak görülürken, Erdoğan’ın ekose desenli ceketlerinin dikkat çektiği belirtildi. Yazıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasette olduğu gibi giysi konusunda da yerleşik normların dışına çıktığı ve kendi vizyonunu ortaya koyduğuna muhabere edilirken, görüşlerine yer bahşedilen moda tasarımcısı Ferruh Karakaşlı, “Erdoğan giysileriyle ‘vizyonları olan bambaşka bir şahsım. Norma emrindeki kalmıyorum’ mesajı veriyor” değerlendirmesinde bulundu.

‘MUHALİFLERİ EKOSE SATIN ALMIYOR’

Modacı Karakaşlı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aynı zamanda rahat ve geniş kesimli takım elbiseler tercih etmesine ilişkin ise, “Bunun moda ile böylece ilgisi yok. AK Partililer fazla çalışan ve namaz kılan insanlar. Bunun için bilinçli olarak geniş kesim ekip elbiseler giyiyorlar” ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın ceketlerindeki desen ve kesim seçiminin modaya uymasa da siyasi olarak başarılı olduğunu vurgulayan Karakaşlı, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ekose deseni tercih ettiğinden bu yanlamasına moda tasarımcılarının AK Parti muhaliflerine bundan böyle ekose hiçbir şey satamadıkları” yorumunu yaptı.

‘ATATÜRK GİBİ TARİHE GEÇECEK’

Atatürk’ün politikalarının yanı sıra kıyafet stili ile de hatırlandığını kaydeden Ferruh Karakaşlı, “Erdoğan da Atatürk gibi tarihe geçecek; fakat ola ki ondan bambaşka olarak yalnızca siyasetiyle. Erdoğan’ın siyaseti, kıyafet seçiminden çok daha zinde. Hiç de fena hatırlanmayacak. Yaptırdığı otoyollar, köprüler, altyapı projeleriyle anılacak” görüşünü dile getirdi.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir