Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kişisel fikirler bizle ilişkili ayla gelemez | Video – HaberEvi Tüm Haberler

“Son günlerde bizimle katiyen ilgisi olmayan kimi bireysel talimat ile yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz. Geçmişte birlikte çalışmış olsak bile hiç kimsenin şahsi açıklamaları hükümetimizle, partimizle ilişkili hale getirilemez.” Bu sözlerle tepki gösterdi. ‘Türkiye makas değiştiriyor’ iddialarına cevap verdi. Eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala hakkındaki tartışmalarla ilgili konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Isparta, Burdur, Gümüşhane, Kastamonu ve Sinop 7. Alışılmış İl Kongreleri’ne canlı yayına katıldı. Cumhurbaşkanlığı İstişare Kurulu Başkanı Bülent Arınç’ın sözleri sonrası gündeme gelen tartışmalara değindi. “Bizim nerede durduğumuz bellidir, istikametinde değişiklik yoktur. Teröre bulaşmış, terörle el ele kol kola yürüyenler bizim temasta olduğumuz kişiler olamaz. şu anda yargının tasarrufu aşağı olanlar, Yasin Börü’lerimizin ölümüne niçin olanlar, Kobani katliamının failleri, Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşları tarafından katiyen savunulamaz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, CHP’yi de eleştirdi. “CHP’nin ve arkasındaki mahfillerin arkasındakilerin dümen suyuna girenler, siz kendi pazarlıklarınızla uğraşın. Düşün bu milletin yakasından” dedi ve ekledi:

“Seyahat eylemlerini finanse edenlerin savunucusu olamayız. Yolculuk olaylarının finansörlüğünü yapan, bugün yarın hiçbir süre bunların savunucusu olmadık, bundan sonradan da olmayız. Bunca yıldır elbette eksiklerimiz olmuştur, hatalarımız da olmuştur. Samimiyetimizi, hizmetlerimizi, vizyonumuzu kimse sorgulayamaz.”

Erdoğan’ın gündeminde Kobani olayları da vardı. “Terör örgütleriyle el ele, kol kola, omuz omuza Ankara’dan İstanbul’a yürüyenlerle biz birlikte olamayız. Kavalalarla hiçbir zaman bir arada olamayız. Biz Kobani’yi unutamayız. Bizim Kürt kardeşlerimizi öldürenleri savunamayız” biçiminde konuştu.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir