Son Dakika! Çin’den kaçan doktordan itiraflar… | Video – HaberEvi Tüm Haberler

“Çin’in benim gibilere ne yaptığını biliyorum” dedi, Amerika’ya firar etmek zorunda kaldığını söyledi. Koronavirüs üzerine çalışan Hong Konglu Virolog Li-Meng Emrindeki, Amerikan Fox kanalına çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Dr. Emrindeki, koronavirüs salgının ortaya çıktığı günlerde Hong Kong Halk Müziği Sağlığı Okulu’nda virolog olarak atama yapıyordu. Salgın hastalıkları araştırma ekibinde bulunan hekim, virüsün ilk görüldüğü aralık ayında Wuhan’a dışarı giden ilk ekipteydi. Dr. Alt, virüsün insandan insana bulaştığını bildiren bulgulara birincil ulaşanlardandı. Ancak bilim insanı bu bilgiyi gizlemek zorunda kaldığını açıkladı. Doktora kadar Çin Komünist Partisi yetkilileri ve kendi amirleri, bu bilginin saklanmasını istedi.

Virolog, Çin hükümetinin Hong Kong Üniversitesi’ndeki çalışmalarını engellediğini savundu. Dıştan gelen uzmanların araştırma yapmasına da müsade verilmediğini söyledi.

Hong Konglu doktorun açıklamaları Amerika’da büyük yankı uyandırdı. Ama Çin’e karşın suçlamalar bununla sınırlı kalmadı. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, bir kez daha Çin’i virüsle ilgili bilgileri dünyayla paylaşmamakla suçladı.

BBC’ye tarafından Pompeo, “Bu Nedenle 100 bini aşkın Amerikalı öldü ve küresel ekonomi trilyonlarca dolar kayba uğradı” dedi. Dünya Sağlık Örgütü’nün bağımsız soruşturmasını, “iyice temize çıkartma soruşturması” olarak yorumladı.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir