Son dakika… Bakan Soylu açıkladı! “Karanlıkta girdik ve 17 teröristi etkisiz ülkü getirdik” | Video – HaberEvi Tüm Haberler

Bakan Asilzade, ’19 Ekim Muhtarlar Günü’ dolayısıyla bakanlık binasında düzenlenen yemekte muhtarlarla bir araya geldi. Burada konuşan Aristokrat, Türk milletinin bu topraklar üstünde yaklaşık 200 yıldır muhtar seçtiğini söyledi. Tarihte seçimle meslek başına getirilen birincil millet görevlisinin de muhtarlar olduğunu gösteren Aristokrat, “Ama ne ilginçtir ki yerelde böyle köklü bir tercih alışkanlığımız olmasına rağmen ülke yönetiminde hep birlikte demokrasi için çok büyük mücadeleler verdik. Darbeler gördük, vesayet kurumları gördük. Bu millete demokrasiyi pozitif gördüler. Muhtarımızı seçmemize müsade verdiler lakin bu ülke başbakan seçince rahatsız olup idam ettiler. Cumhurbaşkanımızı zaten yıllardan beri seçtirmediler. Birileri bu süreçleri önemsemeyebilir ama bu hal çok önemli bir planlamanın, daha doğrusu bu milletin cumhuriyetle beraber tekrardan ayağa kalkmaması için dikkatlice peşine düşüp takip edilmiş zalim bir stratejinin ürünüdür” dedi.

Bir Takım çevrelerin 15 Temmuz darbe girişimine kadar bu stratejiyi ısrarla takip ettiğine şive yapan Asilzade, “15 Temmuz ve sonrasını bu açıdan iyi değer biçmek gerekli. 15 Temmuz yalnızca sokağa çıkıp ulusal iradeyi savunduğumuz tek gecelik bir karşı çıkış değildir. 15 Temmuz sonrasındaki 4 yılda yaptıklarımızla bir bütündür. Çok bambaşka bir değişim sürecinin adıdır. Biz 15 Temmuz’dan aldığımız güçle araba yapmaya kalktık. 15 Temmuz’dan aldığımız iradeyle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçtik. Yine 15 Temmuz’dan aldığımız güçle uluslararası arenada bir iddianın sahibi olduk. Terörle mücadelede, milletlerarası politikada kendi göbeğimizi kendimiz kestiğimiz bir döneme her zaman birlikte adım attık” diye konuştu.

‘TERÖR ÖRGÜTÜ 44 KİŞİ, BİZ 184 KİŞİ İKNA ETTİK’

15 Temmuz’dan sonra yeni emniyet konseptine geçtiklerini belirten Bakan Soylu, şöyle konuştu:

“Artık terörle çaba ederken canımızın yanmasını beklemiyoruz. Tüm terör örgütlerine karşı aynı zamanlı ve kesintisiz bir operasyon halindeyiz. Terörü besleyen tüm sebeplerle de uğraş ediyoruz. Terörle iltisaklı belediyelere görevlendirme yapmamızı eleştiriyorlar ama kimse kusura bakmasın. Birileri belediyeleri terör örgütünün bayisi gibi kullanırken biz karşıdan bakamazdık. Milletin çoluk çocuğunu dağa kaçırmak için kılavuzluk ederken biz karşıdan bakamayız. Bugün itibariyle terör örgütünün Türkiye’den ikna edip dağa gönderdiği kişi sayısı 44. Bunun yılda 5 bin 500 olduğu günleri gördük. Salgın olmasına karşın aileleriyle beraber bir arada olup terör örgütünden ikna edip adalete teslim ettiğimiz rakam 184. Bu geçen yıl 270’in üzerindeydi. Terör örgütünün ikna ettiği rakam 44, bizim terör örgütünden ikna ettiğimiz sayı 184. Biz, bu anlamda da büyük fayda kurduk.”

‘HAKKARİ’DE 17 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ’

Geçen hafta Hakkari’de bir işlem yaptıklarını andıran Soylu, şunları kaydetti:

“Bu operasyonda kamuoyuna toplam 8 kişinin etkisiz işik halkasi getirildiğini söylemiştik. Bu operasyonun yeri çok manidardır. Bu operasyonun yerine karanlıkta öncelikle girdik ve 17 terörist etkisiz ayla getirildi. Allah evlatlarımızdan razı olsun. Dün tekrar Amanoslar’da Dörtyol İslahiye Grubu tahrip edildi. Amanoslar’da kalan terörist sayısı arkadaşların iddiasına göre 4, benim iddiama göre 3. İnşallah Amanoslar’daki geri kalanları da bitirip nasıl Karadeniz’de bir temizleme gerçekleştirilmişse acilen Amanoslar’ı da bu musibetten kurtarmış olacağız. Teslimden diğer, bırakıp kaçmaktan başka bir çareleri yok.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, MUHTARLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI

ÖTE YANDAN Bakan Soylu, yemekten sonradan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla aradı. Telefondan muhtarlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, programa katılanların Muhtarlar Günü’nü kutlayarak, “Sizler bizim lokal yönetimlerde Türkiye’deki birincil elimiz, ayağımız, görebilen gözümüz, duyan kulağımız ve aynı zamanda sesimizsiniz. Dolayısıyla burada İçişleri Bakanlığı’mız, valilerimiz, kaymakamlarımızla beraber müşterek çalışmalarınızla inanıyorum ki Ankara’mızı hoş yarınlara beraber taşıyacağız. Dayanışmamız çok önemli, yardımlaşmamız çok manâlı. Bu dayanışmamızı başarılı bir şekilde yürüttüğümüz sürece Allah’ın izniyle Ankara’mız bir başkent olarak fazla daha hoş günlere yürüyecektir. Ben giderken ilk önce bakanımız almak üzere valimiz, kaymakamlarımız ve siz kıymetli muhtar kardeşlerim almak üzere hepinizi daha nice yıllarda beraber olmak üzere en kalbi duygularla selamlıyorum. Günümüz şanslı olsun, geleceğimiz ailelerimizle beraber mutlulukla batmış olsun” dedi.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir