Son dakika… Bakan Gül: ‘Kandil’de yere izmarit bile atılmıyor’ denilen terör örgütü ormanlarımızı yakıyor – HaberEvi Tüm Haberler

Şahinbey Parkı Amfiteatr Tiyatro’da düzenlenen AK Parti Şahinbey İlçe Başkanlığı 7’nci herzamanki kongresine, Yargı Bakanı Abdulhamit Gül’ün yanı sıra AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, AK Parti MKYK Üyesi ve Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ile teşkilat başkanları katıldı. 

TERÖR ÖRGÜTÜ ORMANLARIMIZI YAKIYOR

Tarör örgütlerinin ormanlarımızı yaktığını, özellikle terörle etkili mücadeleyi sürdürecekleri ifade eden Yargı Bakanı Abdulhamit Gül, “’Kandil’de yere izmarit bile atılmıyor’ denilen terör örgütü ormanlarımızı yakıyor. Ciğerlerimizi yakıyorlar. Diyarbakır annelerimizin ciğerlerini yakıyorlar. O ‘izmarit bile atmıyor’ diyenler nerede? Bunlarla mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu alan insanının en büyük sorunu PKK’dır. ‘İzmarit bile atmıyor’ diyenler kurban eti dağıtan 16 yaşındaki Yasin Börü’nün canını yaktılar. Bu mücadeleyi 83 milyon için milletimiz için vermeye devam edeceğiz. Bölge halkının oyunu aldıktan sonradan milletin kapısının önüne çukur kazanlarla uğraş edeceğiz. Vatandaşla terörist ayrımını çok iyi yapacağız. Bu bölgenin insanı 1’inci derslik vatandaştır. Terörle mücadelede fazla hoş sonuçlar aldık. İnşallah zaferle de sonuçlandıracağız. Bölgede ret inkar asimilasyon politikasına biz son verdik” dedi.

AZERBAYCANLI KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ

Azerbaycan’ın haklı davasında ardına kadar yanlarında olduklarını söyleyen Gül, “Azerbaycan’daki Karabağ çatışması ile ilgili Gül, “İki devlet tek ahali anlayışıyla Azeri kardeşlerimizin yardımına yetişen Türkiye olmuştur. Azerbaycanlı kardeşlerimizin haklı davasında sonuna kadar yanlarındayız. Karabağ özgürleşinceye kadar yanlarında olmaya devam edeceğiz. Biz Libya’da, Suriye’de, Doğu Akdeniz’de ve Ege’de vatandaşlarımın menfaatini korumak için mücadeleye devam ederken bize ‘Sizin orada ne işiniz var’ diyenler bu mefkureyi anlamazlar. Lakin milletimiz bunları mükemmel biliyor. Kılıçdaroğlu gelmiş ‘Tayyip Erdoğan birisinin önünde eğilmiş’ diyor. Sen kafanı kuma sapladığın için görmüyorsun. Erdoğan vesayetçilere, PKK’ya, cuntacılara, F-16’lara eğilmemiştir. Senin sahiden kafanı kuma gömdüğün fazla belirlenmiş. Erdoğan yalnız Allah’ın huzurunda rükuda eğilir. Bu yaklaşımın muhalefet olarak ülkemize hiçbir faydası değil. Bu çelimsiz yaklaşımlar iktidar alternatifi olan bir partiye yakışmıyor. Türkiye’de asıl muhalefet sorunu olduğu fazla bellidir. Biz onlara 2023 hedeflerine belirli adımlarla yürüyoruz. Gaziantep’e yaklaşık 40 milyar yatırım yapıldı. Kesinlikle Gaziantep de Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakmadı ve bırakmayacak” diye konuştu.

‘EN KRTİK ANLARDA UYKU TAKLİDİ YAPARLAR’

Muhalefeti dikkat çekici ederek, en kritik anlarda uyku numarası yaptıklarını açıklayan AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kandemir de şunları söyledi:

“Ne süre yüreğimiz dara düşse ortadan kaybolurlar. En kritik zamanda uyku taklidi yaparlar. 15 Temmuz’da tankların arasından sıvışırlar. Doğal gazı bulursunuz. 2 gün ses çıkaramazlar. Milletle sevinip hüzünlenemezler. Yalanı sıradanlaştırılırlar. Biz bunlara bakmayacağız. Biz haktan yandan taraf olan, adaletin mücadelesini yürütenleriz. Bu muhalefete bakmayacağız. Cumhur İttifakı olarak el ele verdik. MHP ile Türkiye’nin geleceğine dair aşkımız sevdamız var. Karşımızda hangi ara bir araya geldiğini anlayamadığımız bir muhalefet var. 2023 seçimleri basit olmayacak. Şahinbey bugün harikulade bir imtihan verdi. Fakat daha kafa patlatmak gerektiğini karşımızdakilere bakarak fazla daha iyi görüyoruz.  Söyleyecek çok sözümüz, yapacak çok işimiz var”

Konuşmaların arkasından tek listeyle yapılan seçimde Avukat Hasan Teke tekrardan başkanlığa seçildi.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir