Şahan Gökbakar’ın açtığı dava sonuçlandı – HaberEvi Tüm Haberler

Mahkeme, Gökbakar kardeşleri mağdur ettiği bahis edilen sanıklardan Tiglon firmasının sahibi Murat Akdilek’i, “Güveni kötüye uygulamak” suçundan 2 sene 6 ay hapis ve 50 bin lira adli para cezasına çarptırdı. Diğer sanıklar ise beraat etti.

İstanbul 12. Ağır Cinayet Mahkemesi’nde görülen 5. celseye şikayetçiler Şahan Gökbakar ve kardeşi Togan Gökbakar ile tutuksuz yargılanan sanıklar Murat Akdilek, Mustafa Şahan, Banu Torun, Nilgün Arzu Abalı ve Selim Efe Teoman katılmadılar. Savcı Mehmet Bahadır esas hakkındaki mütalaasında, davalı Murat Akdilek’in şikayetçilerle arasındaki ticari ilişkinin gereğini yerine getirmediğini belirterek “Güveni kötüye kullanmak” suçundan 7 yıla değin hapsini istek etti. Savcı, öteki sanıkların ise beraatlerini istedi.

Tüm sanıklar cezalandırılısın

Gökbakar kardeşlerin avukatları, tüm sanıkların nitelikli dolandırıcılık suçundan cezalandırılmasını talep ettiler. Beraatları istenen sanıkların avukatları, savcının mütalaasına katıldıklarını söylediler. Sanık Murat Akdilek’in avukatı ise müvekkilinin 10 milyon 700 bin liralık ödeme yaptığını, ancak iflas ettiği için çekleri ödeyemediğini ileri sürerek temize çıkma başvurusunda bulundu. Mahkeme heyeti, davalı Murat Akdilek’i “Güveni kötüye göstermek” suçundan 2 sene 6 ay hapis ve 50 bin lira adli para cezasına çarptırdı. Heyet, öteki sanıkların ise suç unsurları oluşmadığı gerekçesiyle beraatlerine hükmetti.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir