PKK’lı kadın sahte pasaportla yurt dışına firar etmek isterken yakalandı | Video – HaberEvi Tüm Haberler

İstanbul Havalimanı Şube Müdürlüğü ekipleri, 19 Kasım’da 02.00 sıralarında Brezilya’nın Sao Paulo şehrine gitmek üzere pasaport denetleme noktasına gelen ve kendisini Melike Y. olarak tanıtan kadından şüphelendi. Kararsız hal ve hareketler sergileyen kadınının pasaportu polis ekiplerince dikkatlice incelendi. Pasaportun sahte olabileceğini değerlendiren ekipler, parmak izi kontrolü de yaptı. Bilgileri eşleşmeyen güvenilmez gözaltına alındı.

Yapılan detaylı sorguda değişken kadının Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi kadar “terör örgütü (PKK) üyesi elde etmek” suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası verilen 27 yaşındaki Helin D. olduğu tespit edildi.  Helin D.’nin ifadesinde sözde örgüt yöneticilerinden gelen direktifler doğrultusunda hapse girmemek için birçok örgüt üyesi gibi kendisinin de yurt dışına kaçmaya çalıştığını ve uyarı çekmemek için önce Brezilya’ya, oradan da Avrupa’ya geçmeyi planladığını söylediği öğrenildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan belirsiz Helin D. sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Kadının yakalandığı anlar ise havalimanındaki emniyet kameralarına yansıdı.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir