Patileri kesilen yavru köpek, hayati tehlikeyi atlattı – HaberEvi Tüm Haberler

Samsun’un Havza ilçesinde patileri kesik halde bulunan ‘Pamuk’ adlı yavru köpeğin tedavisi sürüyor. Yaşamsal tehlikeyi atlatan köpek takılacak yürüteçle yaşamını sürdürecek. Veteriner Doktor Mustafa Kanat “Pamuk dinç ve uğurlu bir köpek. Bu dek dayanabilmesi de bir mucize” dedi. 

‘MUHTAÇ OLMADAN HAYATINI DEVAM ETTİREBİLİCEK’

Yedek tedavisi için geriye doğru kalan kemiklerin meslek görebilir olması gerektiğini belirten Baytar Hekim Mustafa Kanat, “Pamuk’un ön uzuvlarının olduğu kısma bir tekerlekli sandalye yapılarak kimseye fakir olmadan hayatını devam ettirebileceğini öngörüyorum ben. Pamuk’un durumu her geçen gün daha iyiye gidiyor. Kendi başına yiyip içmeye başladı. Pazar günü bitmiş kan tahlilleri yapılacak, eğer sonuçlar iyi çıkarsa hafta içi yeniden bir ameliyat olacak. Bu ameliyatta geriye doğru kalan kemik dokuları uzaklaştırılacak” dedi. 

‘YAŞAMASI BİR ‘MUCİZE’

Pamuk’un engebeli bir süreci aşarak bugüne geldiğini söyleyen Kanat, “Pamuk enerjik ve şanslı bir köpek. Bu dek dayanabilmesi de bir mucize. Çünkü hiçbir profesyonel yardım almadan kopan uzuvlarıyla birlikte hayatta kalmayı başarmış bir köpek. Bu gibi vahşi olaylar değişik dünyada zaten karşılıksız kalmayacaktır. Fakat bu dünyada da bir karşılığı olması için inşallah bir lahza önce Hayvan Hakları Yasası çıkar” diye konuştu.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir