Ölen ABD’li gazetecinin eşi savcılığa açıklama verdi | Video – HaberEvi Tüm Haberler

Samsun’dan kiraladıkları araçla İstanbul Karaköy’e geldiler. Oysa 57 yaşındaki Amerikan ve Çek Cumhuriyeti vatandaşı gazeteci Andre Vltchek’in o araçtan cesedi çıktı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Savcılık, Vltchek’in ölümü sonrası Çek Cumhuriyeti vatandaşı olması nedeniyle İstanbul Çek Cumhuriyeti Başkonsolusluğu ile irtibata geçti. Vltchek’in üzerinden meydana çıkan ve el konulan bireysel eşyanın listesi ile, dijitallerine ait bir örneği konsolosluk yetkilileriyle paylaşıldı.

Savcılık, Vltchek’in Samsun’da kaldığı otelin emniyet kamera görüntülerinin incelenebilmesi için Samsun ve Tosya Cumhuriyet Başsavcılığı’na yazı gönderdi. her iki savcılık kamera görüntülerini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderecek.

“OTELDEN HİÇ ÇIKMADIK”

Soruşturma kapsamında Vltchek’in eşi Rossie Indira Vltchek’in ifadesine de başvuruldu. ‘Data sahibi’ sıfatıyla açıklama veren Rossie Vltchek, şunları söyledi:

“Eşim 18 Ağustos’ta Endonezya’dan Almanya’ya annesinin yanına gitmişti. Şeker Hastalığı hastasıydı, Bacağında sızı vardı, yürüyemiyordu. Son zamanlarda sitresli olduğu için Türkiye’ye tatil yapmaya geldik. 25 Ağustos’ta eşim Almanya’dan ben ise Endonezya’dan Türkiye’ye geldik. İstanbul’da buluştuk. 5 Eylül’de İstanbul’da bir otelde kalırken sol ayağı kaydı ve beton zemin üstüne düştü. 12 Eylül’de Samsun’a gittik. Otelden hiç çıkmadı. 25’inde İspanya’ya gidecekti. İstanbul’a uçakla dönmek istemedi. Bir vasıta kiraladık. İstanbul’a gelmeden iki saat önce eşim uyanıktı. Sohbet ediyorduk. Otele geldiğimizde şoförler beni uyandırdı. Uyandırmaya çalıştım lakin eşim uyanamadı. daha sonra eşimin öldüğünü anladım. “

Soruşturma kapsamında yapılan otopsi incelemesi tamamlandı. Savcılık acilen Adli Tıp Kurumu’nun hazırlayacağı detaylı raporu bekliyor.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir