Okumadan mı imzaladı? Trump konuşma yaparken durum tepki – HaberEvi Tüm Haberler

ABD Başkanı Donald Trump, Kosova’nın İsrail ile ilişkilerini normalleştireceğini, Sırbistan’ın da büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağını açıkladı.

Kosova ile Sırbistan aralarında ekonomik normalleşme anlaşmasının imzalandığı törende konuşan Trump, iki ülkenin İsrail’le ilişkilerini normalleştirme ve geliştirme adına yeni adımlar atma kararı aldıklarını bildirdi.

Trump, Kosova’nın İsrail ile diplomatik ilişki belirlemek üzere anlaştığını, Sırbistan’ın da İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağını açıklama etti.

sonradan Twitter hesabından konuyla ilgili izah etme yapan Trump, “Sırbistan’ın büyükelçiliğini temmuz ayında Kudüs’e taşıma kararı için tebrikler Sayın Başkan Vucic. Gözü Kara ve tarihi bir adım.” ifadelerini kullandı.

Trump, hem bir paylaşım daha yaparak, “Orta Doğu’da uzlaştırma için bir başka manâlı gün: Nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan Kosova ile İsrail, ilişkilerini normalleştirme ve diplomatik ilişkiler kurma konusunda anlaştı. mükemmel. Daha pozitif İslam ve Arap ülkesi yakında bunu takip edecek.” değerlendirmesinde bulundu.

SIRBİSTAN CUMHURBAŞKANI’NDAN İLGİNÇ TEPKİ

Beyaz Saray’da atılan imzalardan sonradan Donald Trump’ın basın mensuplarına kararı açıkladığı esnada Sırbistan Cumhurbaşkanı’nın verdiği tepki çok konuşuldu. Vucic’in yüzündeki baş döndürücü ifade ve metni incelemesi “anlaşmayı okumadan imzalamış” biçiminde yorumlandı.

 

The moment Serbian President Vucic realizes that the statement he just signed (apparently without reading) commits his country to moving its embassy in Israel to Jerusalem…

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir