Muhtar paylaştı: Köyümüze gelmeyin – HaberEvi Tüm Haberler

Keşan’a 17 kilometre uzaklıktaki 947 nüfuslu Türkmen Köyü, bir kişide koronavirüs tespit edilmesi üstüne 3’üncü kere kısmi olarak karantinaya alındı. Köyde, koronavirüs tedbirleri dahilinde Hıfzıssıhha Kurulu kararınca kıraathane, manav, restoran ve cami gibi vatandaşların toplu bulunabileceği yerler 14 gün süreyle kapatıldı.

Türkmen Köyü Muhtarı Hakkı Yilber, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda köy dışarıda yaşamış hemşehrilerine, gelmemeleri için çağrı yaptı. Yilber, “Kıymetli hemşehrilerimiz, köyümüz gelişen salgın ve ihtiyar nüfus sebebiyle yüksek risk grubundadır. bu nedenle köyümüz sınırları dışarıda yaşayan hemşehrilerimizin zorunlu olmadıkça köyümüze gelmemesi, benzeşen, dost, akraba ve misafirlik ziyareti yapmamaları, ikamet ettikleri kendi il ve ilçelerinde evlerinde kalmaları kendi sağlıkları açısından büyük yük taşımaktadır. Bu baskı dönemde sizleri de düşünerek köyümüze konuk kabul etmiyoruz. Köyümüzde yaşayan vatandaşlarımızın da zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları, ev ziyaretleri yapmamaları keza öteki il ve ilçelere de gitmemeleri toplum sağlığı açısından yaşamsal ağırlık taşımaktadır. Lütfen dikkatli olalım. Kendimizi ve yakınlarımızı koruyalım” ifadelerini kullandı.

‘KÖYLÜLERİMİZ DE SIKINTI YAŞIYOR’

Hakkı Yilber, köyde yaşayanların yarısına yakınının mevsimlik emekçi olarak zeytin toplamaya gittiğini belirterek, “Köyümüzde pozitif olgu nedeniyle 3’üncü kez 14 günlük kısmi karantina uygulanıyor. Bu durumdan köylülerimiz de can sıkıntısı yaşıyor. Kıraathane, manav, lokanta ve cami gibi yerler kapalı. Bizde vatandaşlarımıza böyle bir uyarıda bulunduk. Şu an köyümüzde yaşayanların yarısı mevsimlik işçi olarak zeytin toplamaya gitti. Şu lahza köyde ihtiyar vatandaşlarımız kaldı. Yaşlı yurttaş çağrıda bulunmak, tehlike aramak. Köyümüze fazla acil bir şart olmadıkça ziyaretçi kabul etmiyoruz. Çünkü ayrıca kendisini ayrıca de köyde yaşayanları tehlike altına sokacak. İnşallah bu günleri kısa sürede atlatıp, eski halimize döneceğiz. Bu bizim elimizde” dedi.

 

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir