Meclis’te polis gösterme bölge muhalefet vekili danışmanını engellemeye çalıştı – HaberEvi Tüm Haberler

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda CHP’li delege Süleyman Girgin’in açtığı dövizleri görüntüleyen milletvekili danışmanı polis kadar engellenmeye çalışıldı.

Meclis’te polis görüntü alan muhalefet vekili danışmanını engellemeye çalıştı

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda esnafın sorunlarına dikkat çeken iki döviz açtı. Polis görüş çeken milletvekili danışmanını engellemeye çalıştı.

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın komisyona girdiği sırada, “Esnafı virüs yok, terk edilmişlik öldürecek” ve “Esnaf Tükendi! Kapatılan esnaf mağdur durumda. Kiralar, faturalar ve masraflar için esnafa yardım” yazılmış dövizler açıp, “Sayın Bakan esnaf yardım bekliyor” diye seslendi.

Bu sırada milletvekili sıralarının önüne gelen bir polis memuru Girgin’in danışmanının bakış almasını engellemeye çalıştı. Bunun üstüne CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu ayağa kalkarak polise tepki gösterdi, polis memuru salondan çıkarıldı.

Bekaroğlu, AKP’li milletvekillerinin “Polis işini yapıyor” savunmaları üzerine, “İşi o değil. Arkadaşımız Sayın Bakan’a bir mesaj iletiyor, danışmanı da çekiyor. Polisin burada ne işi var, polis Meclis’e nasıl müdahale edebilir?” diye konuştu.