Levent Kırca’nın mirasına talip oldu – HaberEvi Tüm Haberler

Çocuklarının reddi miras davası açtıkları ünlü oyuncu Levent Kırca’nın çevresine ve bankalara 350-400 bin lira aralarında borcu olduğunun ortaya çıkmasının arkasından haberi duyan İzmirli Remzi Akdemir, Kırca’nın borcunu ödemek istediğini söyledi.

Geçen yıl vefat eden Levent Kırca’nın Oya Başar’dan olan oğlu Umut Kırca ile kızı Ayşe Kırca, babalarının mirasını geri çevirmek için dava açtı. Kardeşlerin talebini kabul eden mahkeme, “Umut ve Ayşe Kırca’nın babalarının mirasının reddettiklerinin tespitine karar verildi” dedi. Haberi duyan Mimar Remzi Akdemir, çocuklarının kabul etmesi halinde Kırca’nın takriben 400 bin TL’lik borcunu ödeyebileceğini söyledi.

Borcundan nedeniyle Kırca’nın mirasının reddedilmesini okuyunca üzüldüğünü açıklayan Akdemir, “Fiziki mirasın yanı sıra birde sosyal mirası var. Buna bir katkı maddesi sağlamak istedim. Mirasına borcuyla, alacağıyla talibim. Levent Kırca’nın mirası tüm Türkiye’ye mal oldu. Ben de bir Türk vatandaşı olarak kendimi sorumlu hissediyorum, burada şov gibi bir amacım yok” dedi. Haberi görür görmez avukatını arayarak veri aldığını anlatan Akdemir, kan bağı olmadığı için resmi olarak bir servet devri olamayacağını kaydetti.

“Borcunu karşılamaya hazırım”

Bütün Türkiye’yi Kırca’nın mirasına sahip çıkmaya eğlence eden Akdemir, “Çocuklarının somut durumları uygun olmayabilir. Bunun için reddi miras yapmak zorunda kalmış olabilirler. Okuduğum kadarıyla muhakkak bir arz ticari borçtan kaynaklı bir reddi miras var. İmkanlarım ölçüsünde bu borcu karşılamaya hazırım. Levent Kırca’nın sosyal anısını gururlandırmak adına böyle bir şeye ben varım” diye konuştu. Kırca’nın bireysel eşyalarından oluşan bir butik müze yapılabileceğini söyleyen Akdemir, “Onun anısı hepimizin kalbinde var. Bana katılan diğer insanların olacağına da eminim. Levent Kırca’nın anısına ve hatıralarına sahip çıkmaya çağırıyorum herkesi. Kimse olmasa da ben vardım. Bu konuda çocuklarıyla haberleşmek istiyorum. Bu mirası kaldırmamız gerekli” ifadelerini kullandı.

“Hiç karşılaşmadık”

Levent Kırca ile birebir hiç karşılaşmadıklarını belirten Akdemir, “Yalnızca izleyicisiydim. Pek sanatçıların izleyicisi olduğunuzda televizyon önünde fazla anınız oluyor. Olacak Öyle programından çok anımız var lakin hiç karşılaşmadık” dedi.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir