KYK yurt başvurusu ne süre başlayacak, burs sonuçları ne zaman açıklanacak? – HaberEvi Tüm Haberler

Koronavirüs tedbirleri kapsamında üniversitelerde de uzakta eğitim devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde başlatılan burs başvurularının ardındaki adaylar sonuçlar için geri sayıma başladı. Sonuç açıklamasıyla birlikte öğrenciler burs çıkmaması durumunda kredi seçeneğinden de yararlanabilecekler. Peki, sonuçlar hangi tarihte açıklanacak?

BURS SONUÇLARI NE SÜRE AÇIKLANACAK?

Burs sürecinde farklı kurumlardan evrakların değerleme aşamalarının olması sebebiyle sonuçların en erken iki hafta sonra açıklanması bekleniyor. Bu şart göz önüne alındığında 23 Kasım ve sonrasında KYK dilekçe sonuçları ile ilgili açıklama yapılacağı varsayım ediliyor.

Devlete Ait direktifler için Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sosyal medya hesapları ile internet adresi takip edilebilir.

Sonuçların tekrar e-devlet yoluyla açıklaması beklenirken, açıklama sonrası adaylardan zorunlu arşiv istek edilecek ve başvurularda ödeme aşamasına geçilecek. Öğrencilere açılacak Ziraat Bankası hesabına belirtilen miktar yatırılacak.

KYK YURT BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Koronavirüs tedbirleri dahilinde yurtların bir takım bölgelerde karantina alanı olarak kullanılması sebebiyle yurt başvuruları ertelenmişti.

Üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlaması kararı alınırsa benzer şekilde yurt başvurularının da başlaması bekleniyor. Gelişen vaka sayıları göz önüne alındığında yurt başvurularının ilk dönemde başlaması beklenmiyor.

 

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir