Koronavirüs yeni yasaklanmış ve kısıtlamaları neler? Kısıtlamalar hangi illerde geçerli? Yeni yasak ve kısıtlamalar listesi – HaberEvi Tüm Haberler

 

Koronavirüs önlemleri kapsamında hayatını kaybedenlerin sayısındaki yükselme ve olgu sayılarında yükselme nedeniyle yeni kısıtlamalar ve yasaklar geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine Toplantısı ardından bir takım işletmelere yasaklanmış ve kısıtlama getirildiğini belirtmesi üstüne bu işletmelerin neler olduğu merak edilmeye başladı. Peki ya hangi işletmelere kısıtlama geldi? Lokantalar, restoranlar, kuaförler, berberler, nikah salonları kapandı mı?

Uzun zamandır hayatımızda olan koronavirüs salgınında artış devam ediyor. Olgu sayıları günden güne artıyor. Okulların kısmi olarak açılması ile birlikte yeni bir çoğalma yaşanıyor. Olgu sayılarını azaltmak nedeniyle yeni önlemler alınmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası koronavirüse dair açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yasak ve kısıtlamalara ilişkin fazla kayda değer bir duyuru yaptı.

Koronavirüs yeni yasak ve kısıtlamaları neler?

Erdoğan’ın açıklamasından satır başları şöyle:

Paket servis hariç edinmek üzere restoran, restoran, pastane, berber, kuaför, nikah, nikah salonu, yüzme, internet kafe, halı saha, konser salonu vb. tüm işyerlerinde hizmetler saat 22:00’de sona erecektir.

Türkiye genelinde geçerli edinmek üzere özel sektör ve kamuda elastik mesai uygulaması teşvik edilecek.

Pazar ve marketlerde kontrol artırılacak.

Kendi geliştirdiğimiz aşıları, bahar aylarıyla birlikte vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.

Salgının seyrine kadar, önümüzdeki haftalarda öteki sınıfların durumlarını değerlendireceğiz.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir