Kazım Koyuncu’nun babası son yolculuğuna uğurlandı – HaberEvi Tüm Haberler

Kanser hastalığı sebebiyle 33 yaşında hayatını kaybeden ünlü usta Kazım Koyuncu’nun babası Cavit Koyuncu da aynı hastalık nedeniyle bir süredir Hopa Devlet Hastanesi’nde çare görüyordu. Dün sabahleyin hayatını kaybeden 6 çocuk babası Cavit Koyuncu için Hopa Merkez Cami’nde öğlen vakti cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze namazı öncesi Cavit Koyuncu’nun ağabeyi Selahattin Koyuncu ile oğulları Hüseyin, Oğuz, Orhan ve Niyazi Koyuncu taziyeleri kabul etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çelenk gönderdiği cenaze namazına Kazım Koyuncu Kültür Merkezi Başkanı Mehmet Çarmıklı, Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Onur Temurlenk, Halkevleri Merkez Yöneticisi Kamil Ustabaş, Karadenizli sanatçılar Selçuk Balcı ve Bayar Şahin de katıldı.

Bir oğlu daha kanser tedavisi görüyor

bu arada, ailenin büyük oğlu Hüseyin Koyuncu’nun da kanser hastalığı ile çaba ettiği öğrenildi. Çernobil faciasının arkasından bölgenin bu dramı yaşadığına uyarı çeken Hüseyin Koyuncu, “Kazım’la başladı, peşinde da bir sürü genç ayrıldı aramızdan. Bu hastalıkla kuvvet şartlarda mücadele eden bir sürü insanımız var. Hayatta kalabilmek için çözüm istiyorlar ama bulunamadı, bulunacağını da sanmıyorum. Her evde bir kanser hastası var. Kazım ve babam bu hastalıktan gitti. Ben de kanserim. Bu hastalığa alıştık” dedi.

Cavit Koyuncu’nun kanser tedavisi gören oğlu Hüseyin Koyuncu

“Bunu yargı etmiyoruz”

Kazım Koyuncu’nun sanatkâr kardeşi Niyazi Koyuncu ise kanser hastalığının yine bir can aldığını belirterek, “Bunu adalet etmiyoruz. İnsanlar kaderini kendileri çizer lakin birileri bunu bize çiziyor. Her gün bölgede kanserden bir cenaze kalkıyor” ifadeleri ile tepkisini dile getirdi.Cavit Koyuncu’nun cenazesi, öğle namazı ardından kılınan cenaze namazının peşinde Sugören Köyü’nde, oğlu Kazım Koyuncu’nun abide mezarının ast tarafındaki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Cavit Koyuncu son röportajında  ayaklanma etmişti

giderken, Kazım Koyuncu için özel bir kitap çalışması yürüten Araştırmacı-Yazar Fatih Sultan Kar, yakın bir tarihte Cavit Koyuncu ile röportaj gerçekleştirmişti. Cavit Koyuncu, röportajında kendisinin de kanser tedavisi gördüğünü belirterek, “Benim kanser hastalığım hiç kayda değer değil. Ben yaşımı almış bir insanım. Lakin oğlumu 33 yaşında toprağa verdim. Çernobil Faciası sonrası etap but üzerine atıp dere içenlere şu anda soruyorum; suçlu kim? Siz yok misiniz? Bunun ceremesini kim çekecek? Tüm Türkiye ağladı. Daha nice halk ağlayacak. Bölgemizde yine kanserden ölenler olacak. Çocuklar, gençler yaşamalı” demiş ve “Bundan Böyle yeter, başka Kazımlar ölmesin” diyerek açıklamasını noktalamıştı. 

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir