İYİ Partili Koncuk: Operasyonu yapan parti içinde – HaberEvi Tüm Haberler

İYİ Partili Koncuk, Ümit Özdağ’a yönelik il başkanları arasında şikayet dilekçesi toplama kampanyası başlatıldığını, böyle bir usulü yadırgadığını belirtti. İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun tatbik yazma kabiliyeti olduğunu ve parti genel merkezine verebileceğine dikkat çeken Koncuk, “Ümit Özdağ’dan şikayetçiyse, doğrusu ortaya koyduğu iddialar doğruysa dilekçesini İYİ Parti Genel Merkezi’ne verir. Böyle bir durumda İYİ Parti Genel Başkanı da Genel Merkezi de eğer Ümit Özdağ ile ilgili soruşturma açılmasını gerektiren bir şart laf konusuysa soruşturmayı başlatır, disiplini çalıştırır. Partiden ihracı mı gerekiyor; ihraç eder. 81 il başkanına ‘Siz de Ümit Özdağ karşı kullanım verin’ demek ne demektir? Açıkçası bunu ben fazla yadırgadım” diye konuştu.

LİSTEYE TEPKİ GÖSTERİLMEDİ

Koncuk, kongrede hazırlanan ve ‘kara liste’ olarak tanımladığı ‘oy verilmeyecekler’ listesinde ismi bulunan 10 isim arasında Ümit Özdağ ile birlikte yer aldığını hatırlatarak, “Hiç kimse genel merkez yöneticileri, hatta genel başkan dahil ya da bir tane il başkanı çıkıp demedi fakat ‘Ayıp yok mi? Bu insanlar bizim partimizi kuran ırk, emek vermiş ahali, alın teri dökmüş millet, zamanını harcamış halk ve bu partiye güven duymuş ırk’ diye. Ben, Ümit Özdağ, Aytun Çıray, Yavuz Temizer, Hayrettin Nuhoğlu; bunlar divan üyesi olarak bu partide atama yapmış insanlar. Bir birey çıkıp demedi oysa ‘Ayıp değil mi? Siz nasıl insansınız? Kendi arkadaşlarınıza işlem yapıyorsunuz’ diye” ifadelerini kullandı.

‘PARTİNİZDEKİ KRİZİ YÖNETEMİYORSUNUZ’

Ümit Özdağ’ın iddialarının yargıya intikal ettiğine vurgu yapan Koncuk, “Siz İYİ Parti olarak yargı vurgusu ile siyaset sahnesine atıldınız, yani ‘adaleti sağlayacağım, but oyunlarını ortadan kaldıracağım’ diye, birçoğu MHP’den kopmuş aslında değerli dava arkadaşlarımız, İYİ Parti’yi büyük zorluklarla kurdu. Şimdi siz bu dek gösterişli, siyasi etik iddiasıyla bir parti kuracaksınız, ‘biz kendi arkadaşlarımıza kumpas kurulmasına rıza göstermiyoruz’ diye, MHP’den istifa edeceksiniz, ayrılacaksınız; fakat sizin kurucularınıza, milletvekillerinize ağır hakaretler olan kara liste ile ilgili ne genel başkandan ne divan üyelerinden ne de bir tek il başkanından ‘Bu yanlıştır’ diyen bir tepki yükselmeyecek. Bunu benimsemek muhtemel değil. Siz Türkiye’yi idare etmek iddiası ile kuruluyorsunuz; partinizdeki bir krizi yönetemiyorsunuz” dedi. 

‘İL BAŞKANLARI GÜNAH KEÇİSİ İLAN EDİLİYOR’

Koncuk, operasyon yapılan insanların operasyon yapmakla itham edildiğine dikkat çekerek, “Haricen ‘partimize işlem yapılıyor’ diye adam aramayın. Operasyonu yapan bu partinin en üstteki mekanizmalarında tayin yapan ırk, İYİ Parti içerisinde. Siz dışarıdan bir operasyonel el aramayın, benekli bir el aramayın. Alenen kimin yaptığı belirlenmiş. Acilen il başkanlarını topun ağzına teşkilat başkanı eliyle bu parti koyuyor. Ve il başkanlarını günah keçisi ilan ediyor. bir kere yaptığımızın arkasında böyle yiğitçe durabilmemiz lüzumlu. Bunlar ayıp şeylerdir. Böyle milletin algısına hakaret ederek bu işler olmaz” ifadelerini kullandı.

 

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir