İstanbul’da ‘bulaşıcı hastalık’ sebebiyle bugünkü can kaybı 211 oldu! – HaberEvi Tüm Haberler

İBB Mezarlıklar Müdürlüğü’nün verilerine kadar bugün İstanbul’da ‘bulaşıcı rahatsızlık’ sebebiyle 211 vatandaş hayatını kaybetti!

İstanbul’da 'bulaşıcı hastalık' nedeniyle bugünkü can kaybı 211 oldu!

Afiyet Bakanlığı, bugün en yüksek günlük can kaybı ve ‘hasta’ sayısını açıkladı oysa reel verileri halktan gizlemeye devam ediyor. Bakanlık koronavirüs sebebiyle son 24 saatte Türkiye’de toplam 161 yurttaşın yaşamını yitirdiğini açıkladı. Ama, İBB Mezarlıklar Müdürlüğü Daire Başkanlığı’nın verilerine tarafından yalnızca İstanbul’da 1 günde ‘bulaşıcı rahatsızlık’ sebebiyle 211 yurttaş yaşamını yitirdi.

BirGün’ün İstanbul Büyükşehir Belediye kaynaklarından edindiği bilgiye göre; bugün İstanbul’da ‘bulaşıcı hastalık sebebiyle’ 211 vatandaş hayatını kaybetti. Toplam ölüm sayısı ise 435 olarak kayıtlara geçti.

KAFTANCIOĞLU: 201 VEFAT ‘BULAŞICI HASTALIK’ KODUYLA GİRİLDİ, TAMAMI COVİD-19

Dün İBB’nin 201 ölümün ‘bulaşıcı rahatsızlık’ koduyla kaydedildiğini açıklaması gerisinde bugün de CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu konu hakkında tanımlama yaptı.

Kaftancıoğlu, “23 Kasım’da sadece İstanbul’da ‘bulaşıcı hastalık’ kodu ile giren ölüm sayısı 201. 201 kişinin tamamının Covid olduğunu ben size bir doktor olarak söyleyebilirim. Nasıl ispatlayabilirim biliyor musunuz? Bu dönem koronavirüs haricinde ölüme sebep olan başka hangi bulaşıcı rahatsızlık var mı? Yok. Olmayınca bu 201 kişinin tamamı Covid sebebiyle öldü” dedi.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir