İmamoğlu’ndan yeni taksi tepkilerine yanıt – HaberEvi Tüm Haberler

İmamoğlu, “N Kolay 42.İstanbul Maratonu” için düzenlenen basın toplantısının gerisinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. İmamoğlu, “İBB’nin yeni taksi uygulamasına yönelik Taksiciler Esnaf Odası’nın, ‘Tasdik vermemiz muhtemel değildir’ açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusuna cevap verdi.

İmamoğlu,  “Bir Kere, kendi yetkilerini aşan bir yorumlama olmuş. Bizim derdimiz, İstanbul’u çağdaş bir taksi modeli ile buluşturmak. hemen dünyada, ola ki de fena demeyim ama ne eyvah ki insanlarını mutsuz eden taksi işletmeciliğini İstanbul yaşıyor. Bunu modern bir seviyeye ulaştırmak için adımlar atıyoruz, sistemlerimizi anlatıyoruz; birincisi bu. İkincisi; taksiciler zaten benimle buluştuklarında, hatırlarsınız, ‘Kiralamayın; fakat satın’ dediler. Gerçekten tasa diğer. Dert, ne eyvah fakat ek olacak 6 bin taksi değil. Biz, o derdi anlamayız. Üçüncüsü; bir defa taksicilerin yetkisinde yok; ‘Kabul etmeyiz’ diye bir şey yok. 16 milyonun yetkisiyle UKOME hareket etmelidir.  Taksiciler kime, nereye mesaj verdiler, bilemiyorum. Fakat umarım Aralık’ta, İstanbulluların lehine, İstanbulluların aklıyla hareket eden bir UKOME toplantısı olur. Ben de sıkı takip edeceğim. Gerekirse orada da olmayı düşünüyorum” dedi.

“HERKESİN BAŞIMIZIN ÜZERINDE YERİ VAR”

İmamoğlu, “Oda Başkanı Eyüp Aksu ile görüşmeniz oldu mu” sorusuna, “Odadan temsilciler, bizden randevu istedi; verdik. Yani Eyüp Bey gelseydi, o da olurdu. Niçin gelmedi, bilmiyorum. Ben, bana kalırsa Eyüp Bey’i gösteri etmedim. Bir sebebi olabilir, afiyet sorunu olabilir. İstanbul’da hangi sivil toplumda, odada tahsis yapıyorsa, herkesin başımızın üstünde yeri var. Herkesle, defalarca görüşürüz. Fakat herkes yetkisini bilecek” şeklinde yanıt verdi

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir