İmamoğlu’ndan kendisini gaye bölge Bahçeli’ye yanıt – HaberEvi Tüm Haberler

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bulaşıcı hastalıktan vefat verilerini açıklamasını eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi. İmamoğlu, “Benim derdim, sürecin şeffaflıkla yönetilmesidir. Vefat rakamlarını öğrenmek için genel başkanlar beni aramıştır. Ben de şeffaflıkla bilgi vermişimdir. Umuyorum fakat Sayın Bahçeli de arar” dedi.

İmamoğlu'ndan kendisini hedef alan Bahçeli'ye yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisini hedef alan açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye cevap verdi.

Sözcü’den İsmail Saymaz’ın haberine göre İmamoğlu, “Ben parti genel başkanlarına saygı duyarım. Onlarla polemiğe girmem. Benim yerine getirmek istediğim, vatandaşı dürüst bilgilendirmek ve içten tedbirlerin alınmasını sağlamaktır. Dünyada da örnekleri var. Bazen bir ülkedeki doktorun feryadı bir uçtan bir uca, o ülkedeki sistem şeffaflığa dayalı olunca başarılar elde ediliyor” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, açıklamasına şöyle devam etti: “Benim derdim, sürecin şeffaflıkla yönetilmesidir. Vefat rakamlarını öğrenmek için genel başkanlar beni aramıştır. Ben de şeffaflıkla data vermişimdir. Umuyorum ancak Sayın Bahçeli de arar. Gerektiğinde ben de aramaktan imtina etmem, süreci paylaşırım.”

BAHÇELİ NE SÖYLEMİŞTİ?

Bahçeli partisinin grup toplantısında İmamoğlu’nun bulaşıcı hastalıktan vefat verilerini açıklamasını eleştirmiş ve “İBB’nin vefatlarla ilgili Afiyet Bakanlığı’nı yalanlama eden açıklamalarının itibar edilecek hiçbir yanı yoktur. Siyasi çıkar arkasından koşup devlet ile vatandaş arasında güvensizlik oluşturmaya kastetmek gafilce bir anlayıştır. Belediye işlerinden başka her şeye dil uzatan bu kendini bilmezin maksadı nedir. Yahut CHP zihniyeti virüsün bulaşma hızından memnun mudur? Yalan bilgilerin paylaşıldığını ima etmek virüs değin tehlikelidir” ifadelerini kullanmıştı.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir