Hrant Dink cinayeti davası 15 Aralık’a ertelendi: Savcı mütalaa için süre istedi – HaberEvi Tüm Haberler

Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve BirGün yazarı Hrant Dink cinayetinde sorumluluğu bulunan ulus görevlilerinin yargılandığı davada savcı mütalaayı sıralamak için zaman istedi, dava 15 Aralık tarihine ertelendi.

Hrant Dink cinayeti davası 15 Aralık'a ertelendi: Savcı mütalaa için süre istedi

Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve gazetemiz BirGün’ün yazarı Hrant Dink cinayetinde sorumluluğu yer alan halk görevlilerinin yargılandığı davanın 111. duruşması görüldü.

Çağlayan’da yer alan İstanbul Adliyesi 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu yargılanan sanıklar Ercan Gün, Silivri 1 No’lu Kapalı Cezaevi’nden, Hamza Celepoğlu ise Sincan 2 No’lu F Tipi Cezaevi’nden SEGBİS ile bağlandı.

Tutuksuz sanıklar Ali Öz, Ecevit Emir, Gazi Günay, Adem Sarıgöl ve Reşat Altay’ın hazır bulunduğu duruşmaya, Ali Fuat Yılmazer ve Ramazan Akyürek mazeret dilekçesi sunarak katılmadı.

İstanbul 14. Ağır Cinayet Mahkemesi’nde devamlı duruşmada savcılık başlıca hakkındaki mütalaa için ek zaman istedi.

Duruşma savcıya başlıca hakkındaki mütalaayı hazırlaması için gelecek duruşmaya dek vakit verilmesine, celse arasında mütalaanın sunulması durumunda mahkeme günü beklenmeksizin esasa ilişkin beyanları hazırlanmaları için taraflara zaman verilmesine karar verdi. Dava 15 Aralık tarihine ertelendi.

Duruşma heyeti Dink Ailesi avukatları kadar sunulan dosyanın genişletilmesi ve Hrant Dink ile 2004 yılında İstanbul Valiliği’nde yapılan görüşmeye katılan MİT görevlilerini dinlenmesi taleplerini kabul etmemişti.

(ANKA)

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir