George Floyd’un son anlarına ait polis kamerası görüntüleri yayınlandı | Video – HaberEvi Tüm Haberler

George Floyd’un Mayıs ayında polis şiddetiyle hayatını kaybettiği olayla ilgili görülen davada mahkeme memurların omuzlarında bulunan karoser kamerasının, kayıtlarının yayınlanmasına karar verdi.

George Floyd ile polisin birincil teması polisin camı cop ile tıklatmasıyla başlıyor..

Memur Thomas Lane, Floyd’un aracına ulaştıktan 14 saniye sonra silahını çıkarıp, George Floyd’a doğrultuyor. Floyd sonra araçtan çıkarılıyor. İki polis memuru Floyd’u kelepçelemeye çalışıyor.

Polisler George Floyd’a niçin gözaltına alındığını söylemiyor. O anda, polisin sinirlendiği ve Floyd’un çaresizliği duyuluyor.

Floyd burada caddenin karşına götürülüyor. Bu anlarda polis tarafından aracın içine itiliyor. İşte burada ilkkez Floyd’un ağzından “Nefes alamıyorum” ifadesi duyuluyor ve olay yerine George Floyd’un ölümüne niçin polis memuru Derek Chauvin geliyor.

Bu andan 9 dakika sonradan sonunda George Floyd neden gözaltına alındığını duyuyor.

Polis memurları Floyd’u yere yatırıyor. Burada polis Derek Chauvin’un dizinin Floyd’un boynunda olduğu görülüyor. George Floyd nefes edinmek için yalvarıyor ve sesi güçsüzleşmeye başlıyor. O anlardan sonrası daha önce yayınlanmamıştı. Polis kamerasından ambulansın olay yerine geldiği anlardaki konuşmalar var.

Fakat o ambulans hiç kullanılmadı. Floyd bilincini kaybetti. Ve hastanede hayatını kaybetti denildi.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir