Eski sevgilisi genç kızın hayatını kabusa çevirdi – HaberEvi Tüm Haberler

Bursa’da yaşamış H.Y., 2 sene önce sosyal medya üzerinden Samsun’da yaşayan A.Ö. ile tanışıp, dost oldu. H.Y., bir süre sonra isteği üstüne A.Ö.’ye özel fotoğraflarını yolladı. A.Ö., H.Y.’den daha artı resim istedi. Bunun üstüne H.Y., ocak ayında A.Ö.’den ayrıldı. Genç kızın kendisinden ayrılmasına sinirlenen A.Ö., H.Y.’nin fotoğraflarını ablasına yolladı. A.Ö.’nün fotoğrafları başkasına göndermesinden korkan H.Y., A.Ö. ile baştan konuşmaya başladı. A.Ö.’nün Samsun’da Bursa’ya geleceğini söylemesi üzerine H.Y., polise artan bir şekilde, şikayetçi oldu.

OTOBÜS TERMİNALİNDE GÖZALTINA ALINDI

H.Y.’nin şikayeti üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Ofis Amirliği ekipleri, 16 Eylül’de A.Ö.’yü Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde otobüsten inerken gözaltına aldı. Emniyete götürülen A.Ö., buradaki ifadesinde, “H.Y. benim kız arkadaşım olur. Kendi rızasıyla attığı fotoğrafları, ablasıyla arasının açılması için ablasına gönderdim. Herhangi bir tehdit, şantaj yapmadım” dedi. İşlemlerinin peşinde şantaj suçlamasıyla adliyeye sevk edilen A.Ö. çıkarıldığı mahkemece adli denetim şartıyla özgür bırakıldı.

BAĞIMSIZLIK KALINCA FOTOĞRAFLARI PAYLAŞTI

Özgürlük bırakıldıktan sonradan A.Ö., H.Y.’ye mesaj atarak, ‘Davadan vazgeçin, yoksa fotoğrafları Türkiye’ye yayarım’ tehdidinde bulundu. Olumsuz cevap alan A.Ö., H.Y.’nin namına sosyal medyada açtığı hesaplarda genç kızın özel fotoğraflarını paylaştı. A.Ö., hesaba H.Y.’nin yakınlarını da ekledi. Bunun üzerine şok yaşayan H.Y., sosyal ağ hesabı hakkında şikayetlerde bulundu ve hesap kapatıldı.

‘ENGELLERSEM FOTOĞRAFLARI BAŞKALARINA DA GÖNDERECEĞİNİ SÖYLEDİ’

Eski erkek arkadaşından ayrıldığında ilk başlarda bir sorun yaşamadığını söyleyen H.Y., “Yalnızca beni arayıp rahatsız ediyordu. sonra her yerden engelledim. Bana ulaşamayınca artık çıldıracak seviyeye geldi. Etrafımda olan bütün insanlara ulaşmaya başladı. Müşterek tanıdığımız kim varsa rahatsız etmeye başladı. sonradan engeli uyandırmak zorunda kaldım. Sosyal medyaya benim adıma hesap açıp, saçı açık fotoğraf paylaştığı için engeli kaldırdım. sonra kesintisiz barışmak için yalvarıyordu. Ben kabul etmeyince ağız dalaşı ettik. Ben baştan engelledim. Bu sinirle ablama özel fotoğraflarımı göndermiş. Ben bunu tehdit olarak gördüm. Böyle yaparsam fotoğraflarımı yayınlayacağı yönünde. sonra engeli kaldırıp, kendisiyle bitmiş konuşmaya başladım. sonra kendisi dobra dobra ‘Eğer beni yeniden engellersen bu fotoğrafları sadece ablana değil, başkalarına da göndereceğim’ diye söyledi” dedi.

‘SOSYAL MEDYADAN ADIMA HESAP AÇIP FOTOĞRAFLARI PAYLAŞIYOR’

A.Ö.’nün elinde kendisine ait özel fotoğrafların olduğunu açıklayan H.Y., “Şu an soruşturma devam ediyor ama fotoğraflar elinden alınamadı. Telefonunda değil, zihin kartına sakladığı için. Şu an sosyal medyaya benim adıma hesaplar açıp bu fotoğrafları paylaşıyor. Etrafımdaki insanlara rezil ediyor. Bunu durduramıyoruz” diye konuştu.

‘BENİ KAÇIRMAK İÇİN BURSA’YA GELDİ’

A.Ö.’nün kesintisiz kendisini korkutma ettiğini bildiren H.Y., “‘Eğer benimle konuşmayı kesersen fotoğrafları herkes görür, rezil ederim seni, zor kullanarak alımlılık olacak’ gibi tehditlerde bulunuyordu. Bursa’ya da beni kaçırmak için geldi. Benim firar etmek istemediğimi bildiği halde geldi. Bursa’ya gelip, otellerde buluşmak gibi tekliflerde bulunuyordu, benim istemediğimi bildiği halde. ‘Eğer yapmazsan fotoğraflar elimde’ gibi kesintisiz tehdit ediyordu” diye konuştu.

‘ONUNLA EVLENMEMİ İSTİYORDU’

A.Ö.’nün, ailesinden birkaç kişiye fotoğrafları gönderdiğini söyleyen H.Y., “Bununla yetineceğini zannediyorduk biz. Aradan bir vakit geçtikten sonra sosyal medyada paylaşmaya başladı. Onun istediği onunla zorla evlenmemdi. Buna ulaşamayınca sosyal medyadan fotoğraflarımı paylaştı” diye konuştu.

‘O FOTOĞRAFLAR ELİNDEN ALINSIN İSTİYORUM’

Yaşanan bu olayların gerisinde çok korktuğunu ifade eden H.Y., “Elindeki fotoğraflar alınamadı. Hala onun elinde. Bu durumda bir şey yapamıyoruz. Kaç defa ifade vermeye gittim, az önce bir sonuç alamadık. Ben yakalanmasını istiyorum. Cezasını çeksin. O resim onun elinden alınsın, kimseye böyle bir zarar vermesin. Kimse böyle eli kolu bağlı kalmasın. O benim hayatımı mahvetti. Hayatımı bitirdi” diye konuştu.

‘SERBEST BIRAKILDIĞINDA FOTOĞRAFLARI PAYLAŞMA RİSKİ VAR’

H.Y.’nin avukatlığını gönüllü olarak üstlenen Elif Tuba Karakoç Tosun, “Bir kadın olarak şüphelinin tutuksuz yargılanmasına gönlüm razı değil. Şüphelinin tutuksuz yargılanması durumunda müvekkilimin fotoğraflarının ifşa etme riski var. Zaten serbest bırakılınca da bu eylemi gerçekleştiriyor. Bununla ilgili ek taleplerimiz oldu savcılıktan. Fiziki olayda TCK madde 107’de hükme bağlanan şantaj suçu ve TCK madde 136’da bulunan bireysel verileri hukuka aykırı olarak bölüştürme suçları tüm unsurlarıyla oluşmuştur. Müvekkilim büyük bir cesurca değişken tarafından uygulanan şantaja boyun eğmemiş hakkını aramıştır. Henüz 18 yaşında genç bir kız olarak hukuk devletimize sığınmıştır. Dosya hemen savcılık soruşturması aşamasındadır. Sürecin sonuna kadar takipçisi olup şüphelinin en ağır cezayı alması için tüm gücümüzle uğraşacağız” diye konuştu.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir