Eşini evde alamadı, kayınpederini öldürdü – HaberEvi Tüm Haberler

Durum, dün saat 22.00 sıralarında Karatay ilçesi Fetih Mahallesi Büyükkale Sokak’ta meydana geldi. ‘Uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan bir vakit önce cezaevinden terhis olan Mehmet D.’nin, 3 yıldır dini nikahla yaşayıp, 5 ay önce resmi düğün kıydığı eşi Didar D., zor gördüğü için evi terk edip, ailesinin yanında yerleşti. Mehmet D. ise dün sabah eşini eve geri götürmek için kayınpederi Barışma Mıngır’ın evine geldi.  Mıngır, kızının, geri dönmesine müsade vermedi. Bunun üzerine meydana çıkan tartışmada Mehmet D., tabancayla tesadüfen alev edip, evden ayrıldı. 

5f96a89270380e16605ea6b6

BU KEZ ANNESİ VE KARDEŞİYLE GELDİ

İlerleyen saatlerde telefonla aradığı kayınpederi ile tartışan Mehmet D., akşam saatlerinde yanına annesi İsmidal D. (40) ve erkek kardeşi H.D.’yi (13) de alıp, 42 ACT 35 plakalı hafif ticari aracıyla tekrar kayınpederinin evine geldi. İddiaya tarafından Mehmet D. ve Uzlaştırma Mıngır birbirlerine tabancayla alev açtı. 8 mermi isabet eden Barış Mıngır, çağrılan ambulansla kaldırıldığı Konya Büyük Kasaba Hastanesi’nde doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Polis olaydan sonra kaçan Mehmet D. ile anne İsmidal D. ve kardeş H.D.’yi yakalayıp, gözaltına aldı. Soruşturma sürüyor.

5f96a8af70380e16605ea6ba

Didar D.’nin, dün sabahtan eşi hakkında güç iddiasıyla polise şikayette bulunup, 1 ay süreyle koruma kararı aldırdığı ortaya çıktı. 

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir