Enver Altaylı’dan ‘FETÖ’nün gayrimeşru işler imamına’ Kozinoğlu’nun durdurulması mesajı – HaberEvi Tüm Haberler

FETÖ/PDY’nin MİT görevlisi Kaşif Kozinoğlu için kumpas hazırlığı örgüt yöneticisi olmak ve casusluk suçlamasıyla esir yargılanan eski MİT’çi Enver Altaylı hakkında hazırlanan iddianamede yer aldı. Dosyada Altaylı’nın, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün FETÖ şemasında ismi örgütün gayrimeşru işler imamı olarak geçen, ‘Özbek Dilaver’ lakabıyla bilinen Dilaver Azim’e hitaben yazdığı 26 Mart 2009 tarihli mesajı uyarı çekti. Mesajda örgütün yurt dışındaki okullarının kapatılmasında etkisi olan Kozinoğlu’nun terör örgütü elebaşısı Fetullah Tebessüm Eden için büyük risk olduğunu söyleyen Altaylı, “Kaşif Kozinoğlu, Ergenekon konusunda istihbarata veri veriyor, yön belirleme yapıyor” dediği görülüyor. İddianamedeki bu mesajın örgütün ‘gayrimeşru işler imamı’ Dilaver Azim’i, Kozinoğlu’nun durdurulması için harekete geçirme anlamı taşıdığı değerlendirmesi yapıldı.

FETÖ ÇATI DAVASI SANIĞI

Dilaver Azim’in FETÖ/PDY’ye kaynak bulmak için iş adamlarından farklı yöntemlerle para topladığı, gerektiğinde de mafyayı organize ederek kabahat çetelerini örgüt namına kullanan bir ad olduğu biliniyor. FETÖ çatı davasında tutuklu yargılanan Dilaver Azim, ‘silahlı terör örgütü üyesi edinmek’ suçlamasından 10.5 yıl hapis cezası verildi. 

KOZİNOĞLU CEZAEVİNDE ÖLDÜ

MİT görevlisi Kaşif Kozinoğlu, Afganistan’da görevliyken, FETÖ/PDY’li Zekeriya Öz göre, Ergenekon soruşturmasına dahil edilerek Türkiye’ye getirildi. Kozinoğlu “Terör örgütü üyeliği ve rahat bilgileri ihtiyacı karşılamak” suçlamasıyla 10 Mart 2011’te tutuklandı. Esir bulunduğu Silivri Cezaevi’nde 12 Kasım 2011’de hayatını kaybeden Kozinoğlu’nun, öldürüldüğü bahis edildi. Dönemin Adli Tıp Kurumu Kozinoğlu’nun ani ölümüyle ilgili analiz yaptı. Adli Tıp, hazırladığı raporda, Kozinoğlu’nun kronik iskemik kalp hastalığı sebebiyle öldüğünü bildirdi.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir