Emre Gökalp’e Paris Guitar Foundation birinciliği – HaberEvi Tüm Haberler

Paris Guitar Foundation 1. Uluslararası Gitar Yarışması bu sene ilk olarak düzenlendi. İki derece derece olan bu yarışmaya değişik ülkelerden 30’u aşkın herzamanki gitarist, daha önce yayınlanmamış ve yarışmaya özel olarak çekilen video kayıtlarını göndererek katıldı. Videolar jüri tarafından; program seçimi, teknik teftiş, müziğin dönemine yerinde çalınması, yorumun kalitesi, sahne sunumu ölçütlerine tarafından yapıldı.

İlk faz Paris Guitar Foundation’ın kurucusu ve üyeleri göre değerlendirildi ve Fransa’dan Hiroki Fukui, Florent Aillaud, Parsa Sanjari, İtalya’dan Domenico Savio Mottolla ve Türkiye’den Emre Gökalp finale kaldı. Final jürisini Roland Dyens, Rafael Aguirre, Marko Tamayo ve Judicael Perroy oluşturdu. 

Fransa’nın ve dünyanın en iyi gitaristleriyle karşılıklı araştırmalar yapan Paris Guitar Foundation, düzenlediği bu yarışma aracılığıyla öbür ülkelerde yaşamış genç gitaristlere kendini tanıtma fırsatı vermesi açısından tartma taşıyor. 

Emre Gökalp, Ahmet Kanneci rehberliğinde çalışıyor

Emre Gökalp, 1988 yılında İzmir’de doğdu. 10 yaşından itibaren bir fazla uluslarası yarışmada dereceler aldı. Arasında; Alirio Diaz, David Russell, Fabio Zanon, Julian Byzantine, Tilman Hoppstock, Pavel Steidel gibi gitar virtüözlerinin bulunduğu el yatkınlığı sınıflarına katıldı.

Gökalp, bu yarışmaya 8 yaşından itibaren birlikte çalıştığı Prof. Dr. Ahmet Kanneci rehberliğinde hazırlandı.  

 

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir