Emine Erdoğan’ın İdlibliler için bağışladığı 50 konut teslim edildi – HaberEvi Tüm Haberler

İçişleri Bakanlığının başlattığı “İdlib’in Yanındayız” projesi zarfında, Sadakataşı Derneği, Üsküdar Belediyesi ve Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneğinin (TOGEMDER) yapımını üstlendiği briket evlerden, teslim edilenlerin sayısı 162 oldu.

Yapımı yaklaşık 3 ay süren proje zarfında 810 sivil, briket konut sahibi oldu.

Evlerin teslim töreninde konuşan Hatay Vali Yardımcısı ve Cilvegözü Kara Hudut Kapısı Mülki İdare Amiri Salih Altun, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, iç savaş mağduru ırk için 50 bin briket konut projesi başlattığını anımsattı.

Altun, “Bu projeye çoğu yerden yardım geldi. Bugün de bizzat bağışta bulunan Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin 50 adet briket evi tamamlanarak teslim edildi.” dedi.

Salih Altun, “Ilk Önce Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Emine Erdoğan Hanımefendi’nin, İçişleri Bakanımızın, Hatay Valimizin selamlarını getirdik. Bütün Türkiye’nin selamlarını getirdik. Burada kardeşlerimizle buluştuk. Onların gözlerindeki mutluluğu gördük.” biçiminde konuştu.

Sadakataşı Genel Sekreteri Fatih Bolcan da derneklerinin Suriye çalışmaları kapsamında İdlib’de etkinlik gösterdiklerini söyledi.

“Cumhurbaşkanımızın himayesinde, İçişleri Bakanımızın koordinasyonunda gerçekleştirilen briket konut projesi zarfında, Sadakataşı Derneği olarak 2 bine yakın evin inşasını tamamladık.” diyen Bolcan, şunları kaydetti:

“Özellikle bağışlarıyla bu evlerin hayata geçmesini karşılayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’ye, Üsküdar Belediyesi ve Üsküdar Hakkı Emir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine ve yöneticilerine teşekkür etmek istiyoruz.”

Konut sahibi olan Fatma Ahmet de Esed rejiminin yoğun saldırıları sonucunda göç etmek zorunda kaldığını belirterek, “Damadım saldırılarda hayatını kaybetti. 2 babasız torunumla önce İdlib’e göç ettim. Kalacak yerimiz yoktu. Bizi buraya yerleştirdiler. Ilk Olarak evleri bağışlayan Emine Erdoğan’a teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir