‘Dur’ ihtarına uymayan sürücüyü yakalamaya çalışan 2 polis memuru kazada yaralandı – HaberEvi Tüm Haberler

Durum akşam saatlerinde, Erenler ilçesi Erenler Mahallesi 1139 Sokak’ta meydana geldi. Polis ekipleri ‘dur’ ihtarına uymayan kimliği süresiz kişinin kullandığı otomobilin peşine düştü. Yaşanan kovalamaca sırasında motosikletli yunus ekibi, 54 M 0336 plakalı minibüse çarptı. Çarpmanın şiddetiyle yola savrulan polis memuru Mehmet Tekcan ve Özkan Aslan yaralandı.

KALP MASAJI İLE HAYATA DÖNDÜRÜLDÜ

Bu sırada bir ihbar üzerine bölgeye gelen sivil polis ekibi durumu görünce zarar görmüş polis memurlarından kalbi duran Mehmet Tekcan’a müdahalede bulundu. Yürek masajıyla hayata döndürülen Mehmet Tekcan ile Özkan Aslan, gelen sıhhat görevlilerince Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Kazanın ardından, kaçan otomobil sürücüsünün bulunması için alıştırma başlatıldı.

POLİS MEMURLARINDAN BİRİ ENTÜBE

Hastaneye gelen Sakarya Emniyet Müdürü Fatih Kaya yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Saat 20.00 sıralarında yunus ekibimiz olağan devriye görevini ifa ederken bir araç ekibimizi gördüğünde kaçıyor. Arkadaşlarımız aracın peşine düşüyor ve o anda diğer bir araç ile kaza yapıyorlar. şimdi bir arkadaşımızın durumu iyi hayati tehlikesi değil, kırıkları mevcut. Öteki arkadaşımızın bilinci kapalı ama şu an için yaşamsal fonksiyonları uygun. Doktorlar durumunun stabil olduğunu söylüyorlar, entübe durumda. Duamız onunla bütün gayretlerimiz, çabalarımız onunla. Bütün sağlık durumu çalışanlarımız, başhekimimiz ve sağlık müdürümüz öncelikle edinmek üzere seferber oldular. İnşallah arkadaşımız en kısa sürede sağlığına kavuşur ve en kısa sürede aramıza katılır bütün temennimiz bu.”

 

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir