Dünyada koronavirüsle mücadelede son 24 saatte yaşananlar – HaberEvi Tüm Haberler

Salgının merkezi ve en fazla can kaybının yaşandığı ülke olan ABD’de virüs bulaşanların sayısı 3 milyon 185 bine çıkarken, vaka sayısındaki çoğalma rekor kırarak günlük 62 bini aştı. Ülkede bugüne dek virüs sebebiyle 135 bin birey öldü, 1,4 milyon birey ise iyileşti.

Brezilya’da olgu sayısı 1 milyon 727 bine çıktı. Ülkede can kaybı 68 bin, iyileşenlerin sayısı ise 1 milyon 152 bin oldu.

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, ülkedeki yerli halk için Kovid-19 yardımı sağlanmasını öngören yasanın ilgili maddelerini reddetti.

Can kayıpları İngiltere’de 44 bin 602, İtalya’da 34 bin 926’ya, Fransa’da 29 bin 979’a, İspanya’da ise 28 bin 401’e yükseldi.

– Moskova’da maske zorunluluğu kalkıyor

Rusya’da Kovid-19 saptama edilenlerin sayısı 707 bin 301’e, virüs sebebiyle ölenlerin sayısı ise 10 bin 843’e yükseldi.

Başkent Moskova’da uygulanan sokaklarda maske zorunluluğunun 13 Temmuz itibarıyla kaldırılması kararlaştırılırken, toplu taşıma araçlarında, sağlık kuruluşlarında, marketlerde ve benzer kamusal alanlarda sosyal uzaklık, maske ve eldiven zorunluluğunun devam edeceği bildirildi.

Hükümet karşıtı protestoların sürdüğü Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da Kovid-19 vakalarının artması sebebiyle açık ve kapalı alanlardaki toplanmalara 10 kişi sınırlaması getirildi.

– Çin, 2020’deki spor etkinliklerini iptal etti

Çin, salgına karşı tedbir olarak 2022’de başkent Pekin ve Cangciakou kentinde düzenlenecek Kış Olimpiyatları için yapılacak milli seçmeler hariç 2020’deki bütün spor etkinliklerini iptal etti.

Afrika kıtasında Kovid-19 vakalarının maksimum görüldüğü ülke olan Güney Afrika Cumhuriyeti’nde eyalet yönetimleri virüs sebebiyle ölenler için toplu mezarlar yaptırmaya başladı.

Senegal Futbol Federasyonu (FSF), salgın sebebiyle martta maçlara ara bahşedilen futbol liglerinde sezonu şampiyonlar belirlenmeden sona erdirdi.

 

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir