Düğünde patlatılan havai fişek genç kadının kabusu oldu | Video – HaberEvi Tüm Haberler

Olay 7 Temmuz 2019 tarihinde Sarıyer’deki bir nikah ve misafir etme mekanında gerçekleşti. Arkadaşının düğününe misafir olarak katılan 30 yaşındaki Selime Kılıç’ın dizine gelin ve damat yolundaki patlatılan havai fişek saplandı. Hastaneye kaldırılan genç bayan ameliyatlar olmasına karşın sakat kaldı. Selime Kılıç, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulundu. Kılıç’ın avukatı Selim Babaoğlu, müvekkilinin hayatındaki değişiklikleri ve yasal süreci anlattı. 

DURUM ANI KAMERAYA YANSIDI

Selime Kılıç’ın geçen yaz düğün törenine konuk olarak katıldığını belirten Avukat Selim Babaoğlu, “Gelin ve damadın yürüme yolunda sağlı sollu volkan denilen havai fişekler bulunuyor lakin müvekkilimin bunlardan haberi değil. Öteki davetlilerin de muhtemelen çocuğunun bundan haberi değil. Havai fişekler patladığında içindeki metal tablalardan bir tanesine müvekkilimin diz kapağına saplanıyor ve müvekkilim yere düşüyor” dedi.

Olay anına ilişkin görüntülerin de mevcut olduğunu kaydeden Avukat Babaoğlu, “Mekan sahibinin lüzum patlamadan önce lüzum patlamadan daha sonra herhangi bir önlem almadığı görülüyor. Zira birincil müdahale araçtan aldıkları ilk yardım ekipmanlarıyla yapılıyor. Mekan sahiplerinin ve ateşli gösteriyi yapan şahısların herhangi bir ekipmanı da bulunmuyor. Savcılık dosyasında da bu mevcut. Müvekkilimiz o gün apar topar hastaneye kaldırılıyor, peşinde bir dizi ameliyat geçiriliyor. Tabiri caizse yerine koyma diz, bitmiş yapılıyor” dedi. 

DOKTOR RAPORUNA KADAR ARTIK HİÇ KOŞAMAYACAK

Selime Kılıç’ın şu lahza için merdiven çıkmadığına da değinen Babaoğlu “Doktorların raporuna tarafindan bundan sonraki hayatında hiç koşamayacak. Bu kazadan ötürü daha önce kira vermeden annesine ait bir evde otururken merdiven inip çıkamadığı için tedavi sürecinde kiraya çıkmak zorunda kalıyor. Kira bakımından da bir ağırlık yükleniyor, keza kazadan önce sahada çalışırken müvekkilim kazadan sonradan oturarak çalışacağı bir işe aşmak zorunda kalıyor. İşini de başkalaştırmak zorunda kalıyor. Bundan daha sonra o iş yerinden çıktığı takdirde girebileceği işler de sınırlı hale geliyor. Yani idareli geleceği de ayrıntılarıyla etkilenmiş oluyor müvekkilimin” diye konuştu.

350 BİN DEĞERİNDE TAZMİNAT DAVASI AÇTIK

Müvekkilinin az önce 30 yaşında olduğunu dile getiren Babaoğlu “Müvekkilimin benzeşen bulma ihtimali de kazadan ötürü düşüyor. Birincisi bacağında sabit bir iz var, koşma imkanı yok. Bacağını bükemiyor ve ayrıntılarıyla açamıyor. Bundan sonraki hayatının hiçbir döneminde bunları yapamayacak. Biz İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulunduk. Burada sorumluluk sahibi olarak organizasyonu denetlemekle mesul olan mekan sahibinin, organizasyonu hazırlayan firmanın ve ‘Volkan’ denilen havai fişekleri üreten firmanın ayrı ayrı sorumluluğu var. Biz hem canice davası açtık hem de şimdilik 350 bin liralık maddi ve manevi tazminat davası açtık. Müvekkilimizin de bir lahza önce mağduriyetinin giderilmesini istek ediyoruz. Zira hiç yaşamaması gereken bir olay keza de hoş bir günde yaşanmış ve hayatı sonsuza dek değiştirilmiş” ifadelerini kullandı.

 

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir