D-Smart yöneticisine Bozcaada koşusundan ikincilik ödülü – HaberEvi Tüm Haberler

Son yıllarda maraton, triatlon, ironman gibi yoğun antrenman gerektiren yarışlara iş dünyasından giderek daha çok profesyonel katılıyor. Doğan TV bünyesinde D-Smart Pazarlama Grup Başkanı olarak ödev yapan Arzu Çitçi de onlardan biri…

Çitçi, 3 Nisan’da Berlin Güya Maratonu’nda, 14 Mayıs’ta ise Bozcaada New Balance Koşusu’nda yarıştı. Bozcaada’daki 10 km’lik zorlu parkuru 50 dakika 55 saniyede tüketen Arzu Çitçi, kendi yaş kategorisinde 2., kadınlar genel sıralamasında 622 koşucu arasında 13. oldu. Kendisiyle yarışlara nasıl hazırlandığını ve sporun iş hayatına katkılarını konuştuk.

“Sabahleyin 5’de kalkıyorum”

Haftada 4-5 gün koşu antrenmanı yaptığını anlatan Çitçi şunları söyledi: “Hafta arası sabah antrenmanları için saat 5’de kalkıyorum, 6’da başlayıp 10-15 km koşuyorum. Hafta sonları uzun koşu antremanları yapıyorum. Niye kendini bu değin zorluyorsun diyenlere cevabım basit, ruhuma iyi geliyor. dışarıya, bol oksijenli, olağanüstü güzellikte bir gündoğumu seyrederek, güzel insanlarla sohbet ederek yaptığım bir koşu sonrası tüm gün çok daha dinamik, fazla daha mutlu hissediyorum. Niyet düzenlemek, başkaları ile değil fakat kendimle bir öncekinden daha iyi bir derece gerçekleştirmek için yarıştırmak beni motive ediyor. Sporun, özellikle de yarışların hayatıma getirdiği disiplini seviyorum. Hayatın her alanında daha dinç seçimler yapmaya özendirme ediyor.

bununla birlikte afiyet koçu

Koşuyu teşvik etmek için pilates, yoga ve yük çalışması yapıyorum. Daha da önemlisi gıda. Birkaç yıl önce yaşadığım bir sıhhat sorunu sonrasında beslenme konusunu yoğun araştırmaya başladım. Ardındaki dünyanın en büyük besin ve sıhhat danışmanlığı okullarından biri olan New York merkezli Institute of Integrative Nutrition göre verilen 1 yıllık eğitimi tamamlayarak Sıhhat Koçu sertifikası aldım.

Bütün bunları paylaşmak için cnnturk.com.tr’de “Özlem Çitçi ile İyilik Sıhhat” sayfasında dinç hayat üstüne araştırmalara dayalı yazılar yazıyorum. Keza şekersiz, glüten içermeyen yemek ve tatlı tarifleri verdiğim, bilinçli besin üstüne notlar paylaştığım “Aşk ve Avokado” isimli bir blogum var. Ofiste ve büro haricen nasıl beslendiğimiz hayatımızın her alanını etkiliyor, bu konuda bilgiler paylaşmak ve aldığım olumlu tepkiler beni çok mutlu ediyor.’’

Hayatımı Spor ve gıda ile dengelemek iş hayatında odaklanmayı, yaratıcılığı, problemlerle başa çıkmayı ve çözüm üretmeyi de kolaylaştırıyor. 

 

 

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir