Cumhurbaşkanı Erdoğan: En kısa sürede Meclis’e getireceğiz | Video – HaberEvi Tüm Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde 18. MÜSİAD EXPO Fuarı’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Türkiye salgınla mücadelede artı ayrışarak farkını ortaya koymuştur. Salgınla mücadele konusunda gereken her şeyi yapıyor, bilim insanlarımızın tavsiyeleri doğrultusunda atılması gereken adımları da atıyoruz. Salgının 2. dalgasının tüm dünyayı kasıp kavurduğu bir dönemde de nispeten daha iyi bir görünüme sahibiz.

“HEPİMİZE DÜŞEN GÖREVLER VAR”

Idareli sıkıntıları meslek birliği ve dayanışmayla aşarak hedeflerimize ulaşabiliriz. Bunun için hepimize düşen görevler var. Ülke olarak keza milletimizin sağlığını korumaya hem de üretimin ve istihdamın aksamadan yürümesini tedarik etmeye çalışıyoruz. Şartları en doğru şekilde değerlendirerek bu süreci fırsata şekil değiştirme konusunda kararlıyız.

“REFORMLARA ARA VERMEDİK”

Bizimle birlikte yeni bir tüzük hazırlamaktan kaçanların, sonra karanlık mahfillerde başka gayretler içerisine girdikleri ortaya çıktı. Biz reformlara ara vermedik, değişim iradesini hiç bırakmadık. Yeni yargı paketleriyle ilgili hazırlıklar sürüyor. Bunları da en kısa sürede Meclis gündemine getireceğiz.

MERKEZ BANKASI’NIN FAİZ KARARI

Gerekirse bu aşamada bir takım acı ilaçları içmemiz gerektiğinin farkındayız. Dünkü faiz kararını bu çerçevede değerlendiriyoruz. Ülkemizi faiz, enflasyon, kur sarmalından hariç tutmak zorundayız. Huysuz halde layık ödemek durumunda kalırız. Faiz sebeptir. Enflasyon neticedir. Bunu böyle bilelim.

EKONOMİDE VE DEMOKRASİDE YENİ BİR YÜKSELİŞ DÖNEMİ

Reformlarla ülkemiz bu kronik sancıdan kurtulacak. İş ve yatırım ortamını beklenen seviyeye çıkaracağız. Ekonomide ve demokraside ülkemizi yeni bir yükseliş dönemine sokmakta kararlıyız. Keza ekonomi politikalarımızı tahkim edecek hem demokrasimizin ve özgürlüklerimizin çıtasını yükseltecek keza milletimizin jurnal hayatında rahatlamaya yol açacak hazırlıklar içindeyiz.

“TÜRKİYE’YE GÜVENEN HERKESLE YÜRÜMEYE HAZIRIZ”

Biz Türkiye’nin gücüne, potansiyeline güvenen herkesle yürümeye hazırız. Yatırım ve istihdam için hareket edenlere desteğimiz sürecek. Her şeyden önce yurt dışındaki tasarruflarımızı mutlaka ülkemize getirmeliyiz. Yerli ve uluslararası girişimcileri harekete geçirerek, üretim ve istihdamda kalıcı sonuçlar doğuracak yatırımların hızlanmasını tedarik edeceğiz.

sizin için www.haberevi.org sitesi özenle haber araştırıp yayınlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir